Başkan Topbaş; “3. Köprü trafikteki ağır vasıta yoğunluğunu alacak”

10 Ocak Salı günü ihalesi yapılacak 3. Köprünün trafikteki ağır vasıta yoğunluğunu alacağını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un bu yıl su problemi olmadığını, gelecek yıl da sorun yaşanmaması için vatandaşlardan tasarruflu olmalarını beklediklerini açıkladı.
10.01.2012 İstanbul Ajansı

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 10, 2012

10 Ocak Salı günü ihalesi yapılacak 3. Köprünün trafikteki ağır vasıta yoğunluğunu alacağını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un bu yıl su problemi olmadığını, gelecek yıl da sorun yaşanmaması için vatandaşlardan tasarruflu olmalarını beklediklerini açıkladı.

Kolombiya Devlet Başkan Yardımcısı Angelino Garzon’un ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 10 Ocak Pazartesi günü yapılacak İstanbul Boğazı’na 3. köprü yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu ihalesinin çok önemli bir proje olduğunu söyledi.

İhalede yerli ve yabancı 18 firmanın yarışacağını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul adına gurur duyduğumuz ve ulaşımda önemli yeri olan bu ihale inşallah yarın gerçekleşecek. Bu bir milat ve biz de buna tanıklık ediyoruz. Projeye sonradan raylı sistem geçişi eklenmesi nedeniyle ihale biraz gecikti. Bu ihalenin biran önce sonuçlanmasını istiyoruz ve şartnamesine göre en kısa sürede sonuçlandırılacak” diye konuştu.

İstanbul için ağır vasıtaların transit geçişlerinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “TEM artık şehir içi yol haline geldi, ancak çok ciddi bir kamyon ve tır yoğunluğu yaşanıyor. İstanbul’da ağır vasıtaların transit geçişinin uygulanması gerekiyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden günde 35 bin ağır vasıta geçişi oluyor. Kentli olarak kamyonların yol kenarında geçiş bekleyerek trafiği etkilediğine ve zaman kaybına uğradığına da tanıklık ediyoruz. Bunlar önemli ekonomik kayıplar. 3. köprü İstanbul için lojistik anlamda önemli yer tutacak.”

İstanbullulardan suyu tasarruflu kullanın ricası

Başkan Topbaş, bir başka soru üzerine İstanbul’daki barajların doluluk oranının yüzde 61 seviyesinde olduğunu ve şu anda herhangi bir su problemi bulunmadığını belirterek, şöyle konuştu;

“Ancak gelecek yıl sorun yaşamamak için tasarruflu olunması yönünde anons yaptık. Halkımızdan ricamız suyu tasarruflu kullanmalarıdır. Bu yıl için problem yok, ancak gelecek yıl da sorun yaşamamak için bu yıl önlemimizi alalım. Biz İstanbulluları susuz bırakmayız. İstanbulluların bize güveninin tam olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızdan da tasarruf yaparak bize destek vermelerini rica ediyoruz.”

10.01.2012
İstanbul Ajansı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT