Belgrad Ormanları Temizlenecek

Marmara Belediyeler Birliği`nin organizasyonunda 20 Mayıs`ta Belgrad Ormanları`nda temizlik ve bilinçlendirme çalışması başlatılacak.
17.05.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 17, 2012

Marmara Belediyeler Birliği`nin organizasyonunda 20 Mayıs`ta Belgrad Ormanları`nda temizlik ve bilinçlendirme çalışması başlatılacak.

İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti programı kapsamında Marmara Belediyeler Birliği`nin öncülüğünde, ``Belgrad Ormanları Sürdürülebilir Çevre Temizliği Projesi`` (BOSÇEP) başlatıldı.

Belgrad Ormanları`ndaki çevre kirliliğine dikkati çekmek ve uzun süreçli bir çevre temizliği gerçekleştirerek, toplum bilincini sağlamayı amaçlayan projenin koordinatörlüğünü Marmara Belediyeler Birliği Çevre Yönetim Merkezi ile YUDOSK Spor Kulübü yürütecek.

Yaklaşık 1,5 yıl sürecek proje, 20 Mayıs Pazar günü Bahçeköy Ormanı Neşet Suyu Alanı`nda Marmara Belediyeler Birliği çalışanlarının yanı sıra YUDOSK Spor Kulübü`nden 3 bin 150, Arama Kurtarma Derneği`nden (AKUT) 3 bin 800, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi`nden 2 bin 300 gönüllünün katılımıyla başlayacak.

Projeyi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli, Sarıyer, Eyüp, Esenler ve Bağcılar belediyeleri, İstanbul, Koç ve Boğaziçi Üniversiteleri, AKUT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, TURMEPA Deniz Temiz Derneği ve Doğal Hayatı Koruma Derneği ile çok sayıda sponsor destekliyor.

Etkinliğe, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı`nın da katılması bekleniyor.

17.05.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT