Beylikdüzü Yolları Genişliyor

Yol yapım ve onarım çalışmaları hızla sürdürülürken Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2011 yılı hizmet rakamlarını açıkladı.
23.11.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 23, 2011

Yol yapım ve onarım çalışmaları hızla sürdürülürken Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2011 yılı hizmet rakamlarını açıkladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yıl boyunca ilçenin mahalle, cadde ve sokaklarına yol çalışmaları başta olmak üzere çeşitli çalışmalar yaptıklarını bildirdi. Buna göre ilçede 18 kilometre yol üzerine 62 bin 500 ton asfalt döküldü.

Yetkililer, ayrıca 247 adet caddede, 15 bin 558 ton asfalt dökülerek yama çalışması yapıldığının da altını çizerken bordür tretuar (kaldırım) yapım ve onarım çalışmaları yaklaşık 100 bin metrekare olarak bildirildi.

Yeni yolların kazandırılmasıyla ilçenin her geçen gün daha da geliştiğini belirten belediye yetkilileri, 2011 yılı içerisinde 39 kilometre yol açıldığını ve bahsi geçen bu yollara 216 bin 841 ton asfalt döküldüğünü açıkladı. Olası su baskınlarına karşı çeşitli önlemler aldıklarını ifade eden yetkililer, 830 metre ‘yağmur suyu kanal ve ızgara yapımı’ çalışmasını gerçekleştirdiklerini söyledi. Bununla birlikte, trafikte can güvenliğini sağlamak amacıyla ilçeye 255 adet de hız kesici kasisi yapıldı.

Beylikdüzü ile Gürpınar’ın İkinci Bağlantı Yolu Hizmette
Açıklamanın devamında, Adnan Kahveci Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi’ni birbirine bağlayan 2. yol yapılarak hizmete açıldığı bildirildi. Yapılan dolgu çalışmaları sonrası 420 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde çift şerit, bulvar özelliği taşıyan bağlantı yolu tamamlandı. Yol üzerinde geçişlerin kolay gerçekleşebilmesi için de üç kavşak yapıldı.

Çevre düzenlemesi ve ağaçlandırması da tamamlanan yolun asfalt dökümü için ise zeminin oturması beklendiğine dikkat çekildi.

23.11.2011 istanbulajansi.com

Beylikdüzü Yolları Genişliyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT