Bilge Çocuk Kasım Sayısı Bayilerde!

Bilge Çocuk Kasım Sayısı Bayilerde!

Bilge çocukların dergisi” sloganıyla yayın hayatına başlayan Bilge Çocuk dergisinin Kasım sayısı çıktı.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 14, 2016

Bilge Çocuk, bu sayısında da çocuklara bilimi sevdirmek, el becerilerini geliştirmek, soru sorma ve araştırma yapma isteği uyandırma ilkesiyle yoluna devam ediyor.

Kapak Konusu: Matematik Çocuk Oyuncağı

Bilge Çocuk Kasım sayısında, “Oyunlar büyük ölçüde matematik, matematik ise bütünüyle oyundur.” düşüncesinden hareketle oynayarak matematik öğreneme, matematiği oynayarak öğrenmenin faydaları ve matematik öğreten oyunlar işleniyor.

"Matematiği oynayarak öğrenmenin faydaları" başlığıyla oynayarak matematik öğrenmenin ne gibi yararları olduğunun altı çiziliyor. “Toplan Kurtar” ve “Çarp Tut” oyunlarıyla eğlenceli matematiğin örnekleri sunuluyor. Derginin kasım sayısı, çocuklara matematiğin gülen yüzünü göstermeyi ve örnek matematik oyunlarıyla çocukların matematiğe ilgilerini artırmayı amaçlıyor.

Vatan İçin adlı çizgi hikâye, Kurtuluş Savaşı’nın ne zorluklarla kazanıldığını, kadınların ve küçük çocukların da o savaşta cesaret ve fedakârlıklarıyla devletine ve milletine ne kadar yararlı olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Dergide hayvanlar aleminin hortumuyla meşhur süper hayvanı fil, bitkiler âleminden bal kabağı, başlarından geçen olaylarla hem güldüren hem düşündüren sınıfın afacanları, zekâmıza kas yaptıracak sorular, evde yapabileceğiniz icatlar ve ilginç çalışmalar yer alıyor.

Dergide okurları yazmaya ve çizmeye davet eden pek çok çağrı var. Dergide yer almak isteyen okurlar çalışmalarını iletisim@bilgecocuk.com adresine gönderebilirler. Bilge Çocuk dergisi hakkında daha çok bilgi edinmek ve abone olmak isteyenler bilgecocukdergi.com adresini ziyaret edebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT