BİR BUÇUK SAATLİK MAHMUTBEY - HABİBLER KARAYOLU 15 DAKİKAYA İNDİ

Sultangazi'de Mahmutbey-Habibler Karayolunun açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, “Avrupa'nın 23 ülkesinden büyük bu şehirde, her alanda dünyayı imrendirecek yatırımlar yapıyoruz" dedi.
05.10.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ekim 5, 2011

Sultangazi'de Mahmutbey-Habibler Karayolunun açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Avrupa'nın 23 ülkesinden büyük bu şehirde, her alanda dünyayı imrendirecek yatırımlar yapıyoruz. Bu yıl sonunda İstanbul'da yaptığımız yatırımlar toplamı, 44 milyar lira olacak. İstanbul'u dünyada diğer şehirlerden çok farklı hale getirdik. Bu şehrin gelişmesini hayranlıkla, hayretle takip ettiklerini söylüyorlar. Şehrin nüfusu 14 milyon olmasına rağmen ulaşımda ciddi mesafeler aldık. Çok ciddi yatırımlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

İnsanların kentlere göç ettiğini, bu göç sırasında şehirlerin düzenli şekilde programlanmadığını belirten Başkan Topbaş, ''Planları baştan yapılmış olsaydı, bu sorunlar olmazdı. Biz belki de bu toplantılarda kültür projelerini konuşurduk. 50 yılda 12 milyon göç alan İstanbul'da, başta ulaşım olmak üzere her alanda önümüzde problemler çıktı'' dedi.

Şehirlerin medeniyetin yeşerdiği yerler olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, şunları söyledi: ''Şehirde yaşayan insanların beklentileri çok fazla. Yanlış sürecin getirdiği sıkıntıların nelere mal olduğunu biliyoruz. Böyle bir süreçten şimdi 14 milyonun yaşadığı bir İstanbul. Günde 2 milyon 400 bin metre küp su kullanan bir şehir. Yaz aylarındaki sıcaklığa rağmen hiç su probleminden bahsetmiyoruz. Her kaynağı tasarruflu kullanıyoruz. Günde 14 bin ton çöp toplanıyor. İstanbul Newyork başta olmak üzere birçok şehrinden temiz. Bunu yabancılar söylüyor. Avrupa'nın 23 ülkesinden büyük bu şehirde, her alanda dünyayı imrendirecek yatırımlar yapıyoruz. Bu yıl sonunda İstanbul'da yaptığımız yatırımlar toplamı, 44 milyar lira olacak. Geçmişte iflas eden bir belediyeydi. Yaptığımız yatırımlar ortada. Her şeyimiz açık. Çiğ yemedik karnımız ağrımaz. Yaptığımız işler ortada. Sadece ulaşıma yaptığımız yatırımlar toplamı 23 milyar lira.”

Başkan Topbaş, bütün dünyanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğini konuştuğunu, Başbakan Erdoğan ile birlikte dünyada yeni bir lider anlayışının oluştuğunu dile getirerek, ''Başbakanımız liderliğinde İstanbul'u dünyada diğer şehirlerden çok farklı hale getirdik. Bu şehrin gelişmesini hayranlıkla, hayretle takip ettiklerini söylüyorlar. Şehrin nüfusu 14 milyon olmasına rağmen ulaşımda ciddi mesafeler aldık. Çok ciddi yatırımlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'ın İstanbul'un sorunlarını çözmek için gece gündüz çalıştığını, gösterdiği çabadan dolayı Topbaş'a teşekkür ettiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Başkan kadir Topbaş, Vali Hüseyin Mutlu ve AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu, Sultangazi'deki Mahmutbey-Habibler Karayolunun açılış kurdelesini kesti.

05.10.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT