BÖLGENİN ARAÇ TRAFİĞİNE KAPANMASIYLA ALTERNATİF OLARAK BİSİKLETLER ARTMAYA BAŞLADI

Her yıl milyonlarca turisti İstanbul`a çeken Tarihî Yarımada`nın birçok sokak ve caddesi trafiğe kapatıldı. Ana yollar dışında motorlu araçların giremediği Tarihî Yarımada`daki ulaşım, bundan sonra elektrikli bisiklet ve akülü tekerlekli sandalyelerle sağlanacak.
07.07.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 7, 2011

Topkapı Sarayı`ndan Ayasofya`ya, Süleymaniye`den Kapalıçarşı`ya kadar her yıl milyonlarca turisti İstanbul`a çeken Tarihî Yarımada`nın birçok sokak ve caddesi trafiğe kapatıldı. Ana yollar dışında motorlu araçların giremediği Tarihî Yarımada`daki ulaşım, bundan sonra elektrikli bisiklet ve akülü tekerlekli sandalyelerle sağlanacak.

Sessiz olduğu kadar çevreci yanıyla da ön plana çıkan motorsuz araçların hem bölgedeki ulaşıma hız getirmesi hem de yerli ve yabancı turistlerin tatilini renklendirmesi bekleniyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı`nın geliştirdiği proje kapsamında yaşlı ve engelliler için belirli noktalara akülü tekerlekli sandalyeler ve genel kullanıcıya hitap eden elektrikli bisikletler yerleştirilecek.

Bisiklet ve akülü tekerlekli sandalyelerin belirli noktalarda istasyonları olacak ve kredi kartıyla küçük bir ücret ödenerek hizmetten herkes faydalanabilecek. Bu şekilde özellikle Sultanahmet ve bölgenin rahatlıkla dolaşılabilecek. Turizmin geliştiği şehirlerde elektrikli bisiklet uygulamasının olduğu biliniyor. Buna ek hizmet olarak Tarihi Yarımada da engelli ve yaşlı vatandaşlar için akülü tekerlekli sandalye de olacak. Projenin iki ay içerisinde hayata geçirilmesi bekleniyor.

07.07.2011 İstanbulajansi.com

BÖLGENİN ARAÇ TRAFİĞİNE KAPANMASIYLA ALTERNATİF OLARAK BİSİKLETLER ARTMAYA BAŞLADI

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT