BÜYÜKŞEHİR TESİSLERİNDE GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliği ile mücadelede etkinliğin artırılması, çevrenin korunması ve israfın önlenmesi çerçevesinde, tesislerinde güneş enerjisi kullanmaya başladı.
20.06.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 20, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliği ile mücadelede etkinliğin artırılması, çerçevesinde, tesislerinde güneş enerjisi kullanmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliği ile mücadelede etkinliğin artırılması, çevrenin korunması ve israfın önlenmesi çerçevesinde, tesislerinde güneş enerjisi kullanmaya başladı.

Enerji verimlilik faaliyetlerinin ülke genelinde etkin şekilde sürdürülebilmesi için yerel yönetimlere önemli görevler düşüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de enerjinin etkin kullanılması, iklim değişikliği ve çevrenin korunması gibi ulusal stratejik hedefleri tamamlayan konulardaki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kullanım oranının artırılması için hem öncülük yapıyor hem de bu konudaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde Sosyal tesislerde güneş enerjisinden yararlanarak tasarruf sağlanması, doğanın korunmasına katkı sağlayacak.

Florya Güneş Motel, L Motel, Zeytinburnu Sosyal Tesisleri ve Halkalı Lojistik Destek Merkezi’nde, kendini 3-4 yıl içerisinde amorti eden güneş enerjisi sistemi kuruldu. Sistem 20 yıl ömrü olan güneş kolektörleri ile su ısıtma gerektiğinde soğutma işlemi yapacak.

Bu çalışmaların neticesinde yıllık 78671 m3 yirmi yılda ise 1573420 m3 doğalgaz tasarrufu sağlanacak. Ayrıca sistem yıllık 203 ton, toplamda ise 4060 ton CO² salınımının önüne geçilmesi ile daha temiz bir çevre için önemli bir adım atılmış oldu. Güneş enerjisi sistemi, Büyükşehir Belediyesi’nin diğer tesislerinde de kademeli olarak devreye alınacak.

20.06.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT