Büyükşehir Yılbaşı İçin Önlemleri Artırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yılbaşı hazırlıkları kapsamında yılbaşı eğlencelerinin yoğun olarak yaşandığı merkezlerde önemlerini ardırdı.
29.12.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 29, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yılbaşı hazırlıkları kapsamında yılbaşı eğlencelerinin yoğun olarak yaşandığı merkezlerde önemlerini ardırdı. Yılbaşına özel ışıklandırmalarla 42 adet küre şeklinde “top ağacı” figürü yapıldı ve Gezi Parkı, Taksim Meydanı, Anıt çevresi ile su bendi üzeri ışıklandırıldı.

Yılbaşı hazırlıkları kapsamında İstanbul’un en önemli merkezi olan ve yılbaşı eğlencelerinin yoğun olarak yaşandığı Taksim Meydanı, her yıl olduğu gibi bu yıl da ışıklandırıldı. Işıklandırmada 42 adet küre şeklinde “top ağacı” figürü yapıldı ve Gezi Parkı, Taksim Meydanı, Anıt çevresi ile su bendi üzeri ışıklandırıldı.

Ayrıca, İstanbulluların 31 Aralık yılbaşı gecesini rahat ve huzurlu geçirmesi için bazı önlemler alındı. Eğlence yerleri ve restoranlar başta olmak üzere işletmeler, Zabıta görevlileri tarafından denetlenecek. Yılbaşını eğlence mekânlarında kutlayacak vatandaşların evlerine güvenle ulaşması için toplu ulaşım araçları gece saatlerinde de çalışmaya devam edecek.

İETT, hazırlanan normal ve ek sefer programına göre otobüs seferleri gerçekleştirecek. İstanbul’un temel ulaşım bölgelerine göre (Taksim, Bakırköy, Aksaray, Üsküdar, Kadıköy gibi ana meydanlar) düzenlenen programda, ihtiyaç halinde otobüs seferlerine ilaveler yapılabilecek. Ayrıca, Metrobüs Hattı’nda halen 24 saat olarak gerçekleştirilen seferler, 31 Aralık yılbaşı gecesi de aralıksız sürecek.

Vatandaşlar, İETT ile ilgili sorun ve şikâyetlerini 372 22 22 no’lu telefona iletebilecekler.

ULAŞIM A.Ş. de yılbaşı münasebetiyle artacak yoğunluğa paralel olarak sefer sayılarını artıracak. ULAŞIM A.Ş.’ye bağlı hizmet veren tüm raylı sistem hatlarında gece 02.00’ye kadar hizmet verilecek.

İtfaiye Müdürlüğü ekipleri aralıksız görevlerini sürdürürken, görevli sayısı normal güne göre iki kat arttırılacak.

Hava şartlarının kötü olması durumunda Yol Bakım Müdürlüğü ve AKOM ekipleri de görev başında olacak.

Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Avrupa ve Anadolu yakalarında minibüs, taksi ve dolmuşları denetleyecek. Aynı zamanda ekipler, yılbaşı gecesi saat 20.00'den itibaren yeme, içme, konaklama ve eğlence yerlerini kontrol ederek diğer belediye ekipleriyle koordineli olarak denetimlerini sürdürecek.

Vatandaşlardan ve ilçe belediyelerinden merkeze gelen müracaatlar üzerine ekipler ilgili yerlerde kontrollerini yapacaklar.

Vatandaşlar şikâyetlerini 0 212. 521 84 65 / 3 hat numaralı telefona iletebilecek.

İSKİ, tam kapasiteyle su verecek. Olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri alacak ve nöbetçi ekip sayısını artıracak.

Şehir Hatları da yılbaşı gecesine özel 2 hatta ücretsiz seferler yapacak. Vatandaşların deniz ulaşımından etkin faydalanabilmesi için sabah 05.00’e kadar yapılacak ücretsiz seferler, tarifeli seferler sona erdikten sonra başlayacak. Koç Grubu’nun katkılarıyla gerçekleştirilecek seferler; Beşiktaş-Kadıköy ve Karaköy-Kadıköy hatlarında uygulanacak.

Ücretsiz seferler; 21.00’den itibaren yarım saat (30 dk.) aralıklarla karşılıklı olarak düzenlenecek. Sabah 05.00’e kadar sürecek yılbaşına özel seferlerde ücretsiz içecek ve kurabiye ikramı da yapılacak.

29.12.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT