BÜYÜKŞEHİR’DEN LYS TERCİH ÇADIRLARI İLE ÜCRETSİZ REHBERLİK HİZMETİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonuyla öğrencilere ücretsiz olarak rehberlik desteği sağlayan “Tercih Çadırları” uygulaması, ile 25 Temmuz – 05 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’un 16 noktasında 36 çadır, 9 platform, 5 tır ve 2 karavan ile hizmet verecek.
25.07.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 25, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonuyla öğrencilere ücretsiz olarak rehberlik desteği sağlayan “Tercih Çadırları” uygulaması, ile 25 Temmuz – 05 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’un 16 noktasında 36 çadır, 9 platform, 5 tır ve 2 karavan ile hizmet verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonuyla öğrencilere ücretsiz olarak rehberlik desteği sağlayan “Tercih Çadırları” uygulaması, 21 Temmuz’da LYS sonuçlarının açıklanması ile 25 Temmuz – 05 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’un 16 noktasında 36 çadır, 9 platform, 5 tır ve 2 karavan ile hizmet verecek.

Her yıl çeşitli dershanelerin ve meslek yüksek okullarının koordinasyonuyla öğrencilere ücretsiz bir şekilde rehberlik ve danışmanlık hizmeti sağlayan “Tercih Çadırları” uygulaması, yoğun talep üzerine bu yıl 16 noktada çadır sayısı arttırılarak ve geçen senelerde çok ilgi çeken tercih tırı ile hizmet sunmaya devam edecek.

Geçen yıl yaklaşık 50.000 öğrencinin faydalandığı “Tercih Çadırları”, öğrencilerin bilinçli tercih yaparak geleceklerine yön vermelerini sağlamak ve onlara bu zorlu süreçte destek olmak amacıyla çeşitli dershanelerin işbirliğinde ile öğrencilere ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti verecek.

Öğrencilerin aldıkları puan doğrultusunda en doğru seçimi yapmaları için Birikim Dershaneleri, İstanbul Aydın Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Çözüm Dershaneleri, Kavram Meslek Yüksekokulu, Kültür Dershaneleri, Gökkuşağı Eğitim Kurumları, Berlitz Dil Kurumları, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ile Plato Meslek Yüksekokulu rehber öğretmenleri eşliğinde aldıkları puanlarla girebilecekleri okullar ve bölümler konusunda bilgi alacak.

Tercih danışmanlık hizmetinin verildiği uygulamayla sınava giren öğrencilerin daha sağlıklı bir biçimde tercih yapmalarını sağlayarak bilinçli tercihlerle geleceklerine yön vermelerine destek olunuyor.

Okulların ve programların kontenjanları, öğrencinin genel puanı, yüzdelik dilimi, öğrencinin gelecekle ilgili istek, hayal ve hedefleri gibi birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekiyor. Tercih döneminde alanında uzman rehberlere danışarak bilgi sahibi olmak daha bilinçli tercih yapılmasını sağlayarak yanlış yapma ihtimalini de azaltıyor.

25.07.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT