BÜYÜKŞEHİR’DEN “ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ”

İstanbul Haberleri BÜYÜKŞEHİR’DEN “ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Merkezleri, İstanbullulara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.
17.03.2011 Yenisafak.com.tr

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Mart 17, 2011


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Merkezleri, İstanbullulara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık bağlı faaliyet gösteren Hıfzıssıhha Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri projesi kapsamında ‘Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim’ hizmetlerinden on binlerce İstanbullu yararlandı.

İstanbul’un 10 farklı noktasında hizmet veren Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezlerinde, 49 deneyimli psikolog tarafından verilen “Çocuk danışmanlığı, Ergen danışmanlığı, Yetişkin danışmanlığı, Grup terapisi, Aile terapisi” danışmanlık hizmetlerine başvuran 85.798 kişiye 274.886 seans psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlandı.

Büyükşehir İstanbulluların Sorunlarını Dinliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürü Dr. Ömer Akçağıl, Psikolojik Danışmanlık hizmetlerine bugüne kadar 48.934 çocuk, 30.887 kadın ve 5.977 erkeğin başvurduğunu belirterek, danışmanlık hizmetlerine başvuran kişilerin sorunlarında, Büyükşehir psikologlarının uyguladığı çeşitli teknikler sonucunda önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü söyledi.

Tedaviye İhtiyaç Duyanlar Hastanelere Sevk Ediliyor

Yapılan görüşme ve tetkikler sonucunda psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vatandaşların derhal hastanelere sevklerinin yapılıyor. Maddi durumu bu tedaviyi karşılamaya yetmeyen vatandaşların tedavi masraflarını da İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılıyor.

Depresyona Dikkat

Merkeze gelen vatandaşların genel sorunları içerisinde; öfke kontrolü, stresli yaşam olaylarına (deprem, sel, trafik kazası v.b.) bağlı travmalar, depresif belirtiler, cinsel ve eş sorunlarının öne çıktığı belirlendi.
Çocuklarda ise birincil sorunun aşırı sınav kaygısının yol açtığı depresyon olduğunu, sınav kaygısının yanı sıra öfke kontrolü, sınır koyma ve disiplin sorunun önde olduğu tespit edildi.

“Ana Baba Okulu” Projesi…

Aile içi sorunların başında gelen iletişim problemlerinin minimuma indirilmesi amacıyla “Ana Baba Okulu” projesini başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzısıhha Müdürlüğü, projeyle merkezlere gelen ailelere 2 ila 4 seans arasında danışmanlık hizmeti sunuyor.

Projeyle aile bireyleri arasında daha sağlıklı iletişim kurmaları hedeflenmekte. Ocak ayında başlayan projeyle bugüne kadar 200 aileye ücretsiz danışmanlık hizmeti verildi.
 
Psikolojik Danışmanlık Hizmeti için; Alo 153

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm İstanbullulara ücretsiz olarak sunduğu Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim hizmetlerinden yararlanmak için ise ALO 153’e başvurabilirler.

17.03.2011 Yenisafak.com.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Nasıl iletişime geçilicek onu paylaşsanız acil ihtiyaç var

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT