BÜYÜKŞEHİR‘İN HAYVAN SAĞLIĞINDA ÇIĞIR AÇAN PROJESİ; VETİSTANBUL

Uluslararası standartlara uygun olarak sosyal belediyecilik çerçevesinde hizmetlerini yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Hayvan Muayene ve Tedavi Polikliniği, deneyimli veteriner hekim kadrosu ve uzun yılların verdiği bilgi birikim ile İstanbullu hayvan severlere hizmet sunuyor.
04.07.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 4, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hayvan sağlığı alanında çığır açmaya devam ediyor. Bu çerçevede devreye sokulan “Vetİstanbul” elektronik kayıt sistemiyle, hayvanın kimlik bilgilerine anında ulaşılması ve geçmişte yapılan aşıların, gerçekleştirilen operasyonların veteriner hekim tarafından görülerek tedavinin daha sağlıklı biçimde yapılması sağlanıyor.

Uluslararası standartlara uygun olarak sosyal belediyecilik çerçevesinde hizmetlerini yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Hayvan Muayene ve Tedavi Polikliniği, deneyimli veteriner hekim kadrosu ve uzun yılların verdiği bilgi birikim ile İstanbullu hayvan severlere hizmet sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Fatih Hayvan Muayene ve Tedavi Polikliniği kaliteli, güvenilir ve güler yüzlü hizmetleriyle İstanbullu hayvan dostlarının vazgeçilmez adreslerinden biri oldu.

2004 Yılından Bugüne 19 Bin 244 Hayvan Tedavi Edildi

Her türlü modern donanıma sahip olan ve uzman kadrosuyla hizmet veren Fatih Hayvan Muayene ve Tedavi Polikliniği’nde muayene, tedavi, aşılama, mikroçip uygulaması, kısırlaştırma, röntgen, ameliyatlar ve laboratuar hizmetleri gerçekleştiriliyor.

Yıllardır İstanbullu hayvan severlerin Poliklinik hizmeti aldığı Fatih Hayvan Hastanesi’nde 2004 yılından bugüne kadar: 19 bin 244 Muayene ve Tedavi, 7 bin 994 Aşılama ve 537 Ameliyat hizmeti verildi.

Hizmet verilen hayvanlar elektronik ortamda kayıt altına alınarak ileriki dönemlerde yapılacak muayeneler için veritabanı oluşturuldu. Yapılan bu çalışma ile tedavi süreci hızlandırılmış oldu.

Elektronik Kayıt Sistemi (Vet-İstanbul)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, teknolojik imkânlardan yararlanarak İstanbul’daki sahipli ve sahipsiz hayvanları kayıt altına almak amacıyla “Vetİstanbul” adı verilen elektronik kayıt sistemini devreye soktu.

Mikroçip uygulaması ile desteklenen sistemle birlikte, sahipli ve sahipsiz hayvanların üremelerinin kontrolü, oluşabilecek sağlıkla ilgili tehlikelerin önlenebilmesi sağlanıyor. Bu sistemden İl Tarım Müdürlüğü, ilçe belediyeleri, resmi ve özel bakımevleri, hayvan sever sivil toplum kuruluşları ve özel klinikler de faydalanıyor.

Programla Kayıt Altına Alınan Hayvanların

İstanbul’un herhangi bir kliniğine gidildiğinde, hayvanın kimlik bilgilerine anında ulaşılması ve geçmişte yapılan aşıların, gerçekleştirilen operasyonların veteriner hekim tarafından görülüp muayenenin bu doğrultuda yapılmasını sağlamak amaçlanıyor.

Poliklinikten Yararlanmak İçin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fatih Hayvan Hastanesi hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 0 (212) 521 34 00-525 08 27 veya 321 28 90 nolu telefonu arayabilirler. Vetistanbul kayıt sistemi şifre edinme ve ayrıntılı bilgiler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurulabilinir.

04.07.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT