BÜYÜKŞEHİR’İN SAĞLIK TARAMA ARAÇLARI ESENLER’DE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sağlık Tarama Araçları, İstanbulluları sağlık taramasından geçiriyor.
03.06.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 3, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sağlık Tarama Araçları, İstanbulluları sağlık taramasından geçiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Sağlık Tarama Araçları, İstanbulluları sağlık taramasından geçiriyor. Sağlık taramalarıyla İstanbulluların daha sağlıklı bir hayata kavuşturulması hedefleniyor.

Büyükşehir Sağlık Tarama Araçlarının Bu Haftaki Durağı Esenler Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Tarama Araçları Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü, Darülaceze Müdürlüğü, Özürlüler Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yapmış oldukları çalışmaları İstanbullularla ve Esenler halkıyla paylaşıyor. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Sağlık Tarama Araçlarını Tanıtım Standlarını ve çalışanları ziyaret Etti.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Sağlık tarama araçlarını ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı diğer Müdürlüklerin yapmış oldukları çalışmaları ziyaret etti.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

2007 yılından bu yana İstanbul’un çeşitli merkezlerinde tarama hizmeti veren Sağlık Tarama Araçları Esenler Meydanı’nda vatandaşlara kemik ölçümü, psikolojik danışmanlık hizmeti, meme muayenesi, kalp damar hastalıkları v.s sağlık hizmetleri taramasında geçirdi.

Esenler Halkı Zihinsel Özürlüler Mehteran Ekibi Gösterileri ile Coştu

Vatandaşların ücretsiz olarak sağlık taraması yapıldıktan sonra Esenler Meydanı bu kez Özürlüler Müdürlüğü Zihinsel Özürlü Öğrencilerden oluşan Mehteran ekibinin gösterileriyle moral buldu.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu verilen sağlık tarama hizmetleri ile yapılan gösterilerden dolayı teşekkürlerini sundu.

80 bin 611 Kişiye Sağlık Tarama Hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Sağlık Tarama araçlarında bugüne kadar 80 bin 611 kişiye sağlık tarama hizmeti verildi.

2007 yılından bu yana sağlık tarama araçlarında 35 bin 841 Kemik Ölçümü Taraması, 31 bin 990 Psikolojik Danışmanlık Hizmeti, 18 bin 639 Meme muayenesi, 25 bin 437 Kalp-damar hastalıkları taraması yapıldı.

237 bin 755 Sağlık Eğitimi hizmeti verildi. Bunun dışında 32 bin 899 çocuğa okullarında sağlık taraması yapıldı. 22 bin 731 çocuğa okullarında anemi taraması yapıldı.

Sağlık taramalarıyla İstanbulluların daha sağlıklı bir hayata kavuşturulması hedefleniyor.

03.06.2011 İBB

03.06.2011 İBB

BÜYÜKŞEHİR’İN SAĞLIK TARAMA ARAÇLARI ESENLER’DE

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT