Çatalca Kaymakamlığı’ndan Okullara Kitap Desteği

Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan başkanlığındaki Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği ilçedeki tüm okullara kitap dağıttı.
02.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 2, 2012

Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan başkanlığındaki Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği ilçedeki tüm okullara kitap dağıttı.

Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan başkanlığındaki Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği ilçedeki tüm okullara yüklü miktara okuma kitabı satın alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Özellikle köy okullarındaki kitap eksikliğini gideren Kaymakam Taşdan,” İlçemizde üniversite sınavı sonuçlarını incelediğimiz de özellikle Türkçe derslerindeki paragraf sorularında öğrencilerimizin yeterli başarıya ulaşamadıklarını gördük. Sınavlarda Türkçe sorularına verilen doğru cevaplara göre başarı sıralamasında geçen yıl ilçemizin 39 ilçe içerisinde 36. gelmesi bir başka deyişle sondan üçüncü gelmesi bizleri çok üzdü. Bu duruma son vermenin bir yolu öğrencilerimize mutlaka kitap okutmaktan geçiyor” dedi.

Öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek istediklerini ifade eden Taşdan, öğretmenlerin Türkçemizi daha etkin ve verimli kullanabilmelerini sağlayarak sınavlardaki Türkçe sorularına verilen cevaplardaki başarı oranını artırmak ve İstanbul ilçeleri içerisinde sonlarda değil, üst sıralarda yer almak için kaymakamlık olarak Türk ve Dünya Klasiklerinden oluşan 5000 adet kitap satın alarak okul kütüphanelerine teslim ettik. Geçen sene her okul kütüphanesine yine kaymakamlıkça kitap satın alarak hediye ettik.

Bu sene 15.000 TL’lik kitap daha satın alarak okulların kütüphanelerinin desteklediklerini söyleyen Kaymakam Taşdan, Okuyan Çatalca Projesi kapsamında bundan sonra günün belli saatinde ilçe çapında okuma saati konarak tüm okullarda aynı saatte yarım saat okuma saati uygulanacağını ve bu durumu denetleyeceklerini, her okuma saatinde değişik bir okula ziyarette bulunarak öğrencilerle birlikte kendilerinin de kitap okuyarak bir kampanya başlatacaklarını, bu uygulamanın ikinci kanaat döneminin ilk haftasında başlayacağını söyledi.

02.03.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT