CEBECİ HAYVAN BAKIMEVİ AÇILIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak köpeklerini rehabilite etmek amacıyla çalışmaların yürütüldüğü Cebeci Hayvan Bakımevi, birçok sanatçının katılımıyla hizmete alınıyor.
27.04.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 27, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak köpeklerini rehabilite etmek amacıyla çalışmaların yürütüldüğü Cebeci Hayvan Bakımevi, birçok sanatçının katılımıyla hizmete alınıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sokakta başıboş gezen sahipsiz köpekleri aşılama, kısırlaştırma ve sahiplendirme çalışmalarının yapıldığı Cebeci Hayvan Bakımevi, birçok sanatçının katılımıyla hizmete alınıyor. Programa;

Cebeci Hayvan Bakımevi’nin hizmete alımına sanatçılar Ajda Pekkan, Yaşar ve Hakan Peker de katılacak.

Halkın ve hayvanların sağlığı için Sultangazi İlçesinde inşa edilen Cebeci Hayvan Bakımevi, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından 200 hayvan kapasiteli “Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi” kapsamında AB fonları ile AB Standartlarına uygun olarak yaptırılarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesince olarak gerekli donanım ve tadilat ile hizmete hazır hale getirilen tesiste, hayvanlar rehabilitasyon işlemleri boyunca, alttan ısıtma tertibatlı, sıhhi mekanda kalacak. Burada sahipsiz veya sahipli hayvanlara muayene, tedavi, kısırlaştırma, sahiplendirme ve kayıt hizmeti verilecek.

2004 yılında yürürlüğe giren Hayvanları Koruma Kanunu’na göre AB normlarına uygun şekilde devam eden çalışmalar kapsamında bakımevlerinde 2004 ve 2011 tarihleri arasında;

51 bin 695 aşılama,
76 bin 788 muayene ve tedavi,
39 bin 372 kısırlaştırma
34 bin 557 Mikroçip
4 bin 967 sahiplendirme yapıldı.

Büyük oranda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması ve diğer sıhhi işlemler, Tuzla ve Hasdal Bakımevlerinde gönüllü kişi ve kuruluşlarla işbirliği ile yapılıyor. Fatih’teki Hayvan Hastanesi’nde de bu çalışmalara destek verilmekte.

Hayvan bakımevi bulunmayan İlçe Belediyelerinin bir protokol çerçevesinde, söz konusu hizmet birimlerinden faydalanması sağlandı. Çalışmalar neticesinde İstanbul’da kuduz vakası çok düşük seviyelere indi.

27.04.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT