Contemporary İstanbul 2012 Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

22- 25 Kasım tarihlerinde 7.si gerçekleşecek Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’un 2012 hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
05.03.2012

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 5, 2012

22- 25 Kasım tarihlerinde 7.si gerçekleşecek Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’un 2012 hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, danışma kurulu üyeleri ile bir araya geldi ve bu yıl sanatseverleri bekleyen yenilikleri anlattı.

Dünyanın dört bir yanından sanat otoritelerini ve sanatseverleri Türkiye’ye çekmek ve Türkiye’den çağdaş sanatı evrensel boyuta taşımak amacıyla düzenlenen Contemporary İstanbul kapsamında hayata geçirilecek tüm projeler ve yenilikler Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Üyeleri; Contemporary İstanbul Genel Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Ali Akay ve Emin Mahir Balcıoğlu tarafından The Sofa Hotel Nişantaşı’nda Contemporary İstanbul Danışma Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda duyuruldu.

Contemporary İstanbul 2012’de Daha da Zengin

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası çağdaş sanat fuarı 22- 25 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Bu sene Contemporary İstanbul’a 65.000’in üzerinde ziyaretçi ve 100’e yakın uluslararası galerinin katılması bekleniyor. 2012 yılı hazırlıkları ile birlikte en önemli gündem önümüzdeki 5 seneyi kapsayacak alt yapı yatırımları ve içerik yatırımları olacak.

• Alt yapı yatırımları kapsamında genel ve sanat eserleri aydınlatma sistemi ve sergileme üniteleri tamamıyla değiştirilecek.
• Türkiye çapında sanatsever ve koleksiyoner kitlesi yaratmak için 2010 yılından beri düzenlenen Çağdaş Sanat Buluşmaları bu sene daha da genişleyen kapsamıyla Türkiye genelinde 6 şehirde düzenlenmeye devam edecek.
• 2011 yılında Türkiye’nin seçkin sanatsever ve yatırımcı kitlesini bir çatı altında toplamak ve bilgi- iletişim ağı oluşturmak amacıyla başlatılan CI Art Club çalışmaları içerik yatırımları kapsamında bu yıl ivme kazanacak.
• Dünyanın önde gelen sanatçılarını temsil eden belli başlı galerilerin katılımı için uluslararası alanda önde gelen galerilerin teşvik edilmesi amacıyla önde gelen önemli galerilere ve yükselmekte olan genç galerilere alan tahsis edilecek.
• Contemporary İstanbul, çağdaş sanat dünyasındaki 10 yıllık bilgi birikimi ve deneyim ile iki ayrı ülkede Türk Çağdaş Sanatı Sergisi yapacak. Birincisi Haziran- Temmuz 2012’de Güney Kore’nin Seul kentinde, ikincisi ise Eylül- Ekim 2012’de İngiltere, Londra’da düzenlenecek ve küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yapacağı bu iki sergide çağdaş Türk sanatçılarının eserlerine yer verilecek.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli’nin ev sahipliğini yaptığı toplantıya danışma kurulu üyeleri Doğan Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Çolakoğlu, Duran Ofset Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğançay Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Duran, Akbank Private Banking Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı yanı sıra Euro RSCG Türkiye CEO’su Levent Erden, eski büyükelçi ve koleksiyoner Engin Ansay, İris Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Gazanfer Gür’ün, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Zarakol İletişim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol Korn/Ferry International Müdürü Şerif Kaynar katıldı.

Contemporary İstanbul 2011 Hakkında:

24- 27 Kasım 2011 tarihlerinde altıncısı düzenlenen Contemporary İstanbul, fuar süresince ve sonrasında yerli ve yabancı medyada İstanbul Bienali ile beraber “yılın sanat etkinliği” olarak nitelendirildi.

Bu sene %100 genişleyen 12.500 m2’lik bir alanda sanatseverlerle buluşan Contemporary İstanbul’a 42’si yurtdışından, 48’i yurt içinden olmak üzere 20 ülkeden 90 çağdaş sanat galerisi katıldı. Fuarda toplam 526 sanatçıya ait 3.000 sanat eseri sergilendi. Galerilerin yanında Türkiye’den 16 sanat kurumu ve 10 sanat inisiyatifi, 12 ülkeden önde gelen 18 sanat yayını yer aldı.

Contemporary İstanbul’u 5 günde toplam 62.000 sanatsever ve yerli- yabancı 2.100 koleksiyoner ziyaret etti. Sergilenen 80 milyon TL değerinde eserin % 75’i sahiplerini buldu.

05.03.2012

Contemporary İstanbul 2012 Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT