Contemporary İstanbul’a Özel Dijital Dergi: iFest

Tüm sanatseverlerin heyecanla beklediği Türkiye’nin ilk ve tek çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’un artık bir dijital dergisi var.
04.11.2011

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 4, 2011

Tüm sanatseverlerin heyecanla beklediği Türkiye’nin ilk ve tek çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’un artık bir dijital dergisi var. Ajandalarında 24- 27 Kasım arasını Contemporary İstanbul’a ayıranlar etkinliği iPhone ve iPad’den takip edebilecek. Etkinlikteki tüm yenilikler 20 Kasım’dan itibaren iPhone ve iPad dergisi iFest’in Contemporary İstanbul’a özel içeriğinde yer alacak.

Sanatseverler fuara katılacak 90 galeriye ait 526 sanatçı ve 3000’den fazla çağdaş sanat eserini daha yakından tanımak ve daha birçok yenilikten haberdar olmak için iFest’i kullanabilecekler. İnteraktif içeriğe sahip olan iFest ile tüm galerilerin listesine, sanatçı bilgilerine, fuarda gerçekleştirilecek röportajlara, en güncel videolara, CI Dialogues konferans programının yanı sıra etkinlik detaylarına, partilere, makalelere, fuarın resmi dergisi ICE Magazine’deki en özel içerik ve röportajlara ulaşılabilecek.

Ana sponsorluğunu Akbank Özel Bankacılık ve destek sponsorluğunu Zorlu Center’ın üstlendiği Contemporary İstanbul’da sanatseverler çağdaş sanata doyacak. Contemporary İstanbul kapsamında İstanbul’un artan kültürel enerjisine katkı sağlayacak birçok etkinlik düzenlenecek. Fuarın bu yılki onur sanatçısı Komet; CI’ın ev sahipliğini yapacağı Komet’in 70. yaşı ‘O DEĞİLSE BAŞKASIDIR’ – ‘ESRARENGİZ’ başlıklı bir sergiyle kutlanacak, ilk kez sergilenecek yapıtlarla beraber sergide 20’den fazla esere yer verilecek.

Bu yılki yeniliklerden biri olan Curatorial Projects’de genç küratör Selin Turam tarafından hazırlanan bir seçki ile ziyaretçiler birçok farklı projeyi ve yapıtı bir arada görebilecekler, Video Cube alanında Kurye Sanat İnisiyatifi’nden Irmak ve Ceren Akman küratörlüğünü yaptığı bir video seçkisi gösterilecek. Dünyadan ve Türkiye’den önde gelen isimlerin çağdaş sanatın bugünü ve yarınını tartışacağı CI Dialogues panellerinin yanı sıra “Yeni Ufuklar” bölümünde Körfez Bölgesi Ülkeleri’nden Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suudi Arabistan altı sanat galerisiyle yer alacak.

04.11.2011

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT