Esenler Yeni Bir Meydana Kavuşacak

Esenler Dörtyol Meydanı Projesi kapsamında, trafikten arındırılan Dörtyol`da yayalaştırma çalışmalarının sonuna gelindi.
23.11.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 23, 2011

Esenler Dörtyol Meydanı Projesi kapsamında, trafikten arındırılan Dörtyol`da yayalaştırma çalışmalarının sonuna gelindi.

Esenler Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, proje kapsamında peyzaj çalışmaları da dahil olmak üzere trafikten arındırılan Dörtyol`da yayalaştırmanın tamamlandığı ve trafiğin yer altına alınmasıyla ilgili çalışmalarda da son aşamaya gelindiği ifade edildi.

Projenin yıl sonunda bitirilmesinin planlandığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi iş birliği ile yürütülen projeyle, Esenler`de yaşayan vatandaşlar, peyzaj çalışmaları ile daha güzel ve modern hale getirilen yepyeni bir meydana kavuştu. Meydanın yayalaştırılmasıyla beraber 20 dönümlük büyük bir kent meydanı ortaya çıktı.

İnönü Caddesi ve İstanbul Caddesi istikametindeki trafik akışı ise yer altından olacak şekilde yeniden düzenlendi. Trafik alt geçidinin uzunluğu 140 metre olarak düzenlenerek, bölgedeki trafik sorununa köklü bir çözüm getirilmiş oldu. Tünel geçişiyle ilgili çalışmaların yanı sıra asfalt çalışmalarının da tamamlandığı projede, tünel üstündeki meydanın zemin kaplaması ile ilgili çalışmalarda da son aşamaya gelindi.”

11 Mini Bahçe Oluşturulacak
Meydanın yayalaştırılmasıyla beraber peyzaj çalışmaları da yapılarak Dörtyol`un, çiçeklerle donatıldığı ve Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan peyzaj çalışmaları kapsamında, meydanda 11 mini bahçe oluşturulduğu ifade edildi.

23.11.2011 istanbulajansi.com

Esenler Yeni Bir Meydana Kavuşacak

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT