Eyüp Sultan Cami Avlusuna Kırmızı Halı Serilecek

Eyüp Sultan Camisi`nin türbe kısmı ve iç avlusuna cuma ve pazar günleri kırmızı halı serilecek.
10.05.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 10, 2012

Eyüp Sultan Camisi`nin türbe kısmı ve iç avlusuna cuma ve pazar günleri kırmızı halı serilecek.

Eyüp Belediyesi`nden yapılan açıklamada, geçen yıl Eyüp Sultan Cami meydanının seccade boyutunda beyaz Uşak mermerleriyle kaplatıldığı, bu sene de vatandaşların daha rahat ibadet yapabilmeleri amacıyla türbe kısmı ve iç avluya kırmızı halı kaplanacağı belirtildi.

İç avlu için 400, dış avluda şadırvanın olduğu alan için 1600 ve özel mermerlerle kaplanan meydan için 700 metrekare olmak üzere 2 bin 700 metrekare halı hazırlandığı ifade edilen açıklamada, "Cuma ve Pazar günleri serilecek halılar için özel ekip oluşturuldu. Dış avluda ibadetlerini gerçekleştirecek konukların serinlemesi için bu yıl çok sıcak havalarda vantilatörler konulacak" denildi.

Namazlarını Eyüp Sultan Camisi`nde kılacak misafirlerin, mermerler üzerine serilen halılarda, gül kokulu, manevi değeri çok yüksek bir atmosferde secdeye duracağı kaydedilen açıklamada, Ramazan ayında ziyarete gelenlerin en iyi şekilde ağırlanması için gereken tüm çalışmaların yapıldığı ifade edildi.

10.05.2012 istanbulajansi.com

Eyüp Sultan Cami Avlusuna Kırmızı Halı Serilecek

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT