GOP Spor UEFA Standartlarına Uygun Stadına Kavuşuyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa Stadyumunun Futbol Federasyonu ve UEFA standartlarına uygun bir hale getirilmesi için İBB ile ortaklaşa bir yenileme projesi geliştirdi.
14.05.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 14, 2012

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa Stadyumunun Futbol Federasyonu ve UEFA standartlarına uygun bir hale getirilmesi için İBB ile ortaklaşa bir yenileme projesi geliştirdi.

Gaziosmanpaşa Semt Stadı Uygulama Projesine göre Merkez Mahallesi’nde 1319 ada, 3 numaralı parselde yer alan ve toplam alanı 14.000 metre kare olan alanda yeni modern bir stadyum yapılacak. Yeni projede gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra stadyum 3020 seyirci kapasitesine ulaştırılırken, içinde 415 araçlık bir otopark, 336 seyirci kapasiteli spor salonu, soyunma odaları, jimnastik ve güreş salonu da yer alacak.130 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı bir salonunun da planlandığı projede ayrıca derslikler, soyunma odaları, hakem odaları, revir ve bir de vip salonu yer alacak.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, İstanbul Büyükşehir Belediyemizle birlikte gerçekleştirilecek olan projede ilçenin modern bir stadyuma kavuşturulmuş olacağına dikkat çekerek şunları söyledi;

“Gaziosmanpaşaspor’un hak etiği yere gelebilmesi için alt yapı yatırımlarının son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Stadın şu andaki hali ne yazık ki bugünün başta UEFA olmak üzere Futbol Federasyonumuzun istediği özelliklerden çok uzaktaydı. Proje tamamlandığında ilçemiz, başta stadyum olmak üzere içinde çok amaçlı salonların yer aldığı yepyeni modern bir tesise kavuşmuş olacak. Bu nedenle bu önemli projenin bir an önce hayata geçmesi için tüm çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz.’’

14.05.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT