Haliç’te Çalışmalar Metrobüs Yoluna Geçti

Haliç Köprüsü’nde tüm hızıyla süren bakım ve onarım çalışmaları, Metrobüs yolunda devam ediyor.
22.08.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 22, 2012

Haliç Köprüsü’nde tüm hızıyla süren bakım ve onarım çalışmaları, Metrobüs yolunda devam ediyor.

Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 18 Haziran’da Fatih Sultan Mehmet ve Haliç Köprüsü kademeli olarak araç trafiğine kapatılmıştı. 24 saat 3 vardiya şeklinde sürdürülen çalışmalarda, 8 şeritli Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün her etapta 2 şeridi trafiğe kapatılarak bakım ve onarımı yapılırken, çalışmaların sona ermesinin ardından köprü bu akşam yeniden trafiğe açılacak.

İki kıtayı birbirine bağlayan köprünün açılması ile birlikte rahat bir nefes alacak İstanbullulara bir diğer sevindirici haber de Haliç Köprüsü’nden geldi. Okmeydanı-Topkapı istikametinde sona eren çalışmaların ardından Topkapı-Okmeydanı istikametinde devam eden asfaltlama çalışmaları da sona erdi.

Köprüde çalışmalar, tadilattan etkilenmeyen ve 24 saat hizmet veren Metrobüs güzergâhına kaydırılırken, çalışmalar bitene kadar seferlerin aksamaması için Metrobüs güzergâhı da bağlantı geçişleri yapılarak araç trafiğinin sağlandığı şeritten sürdürülüyor.

Daha önce açıklanan tarihten önce bitirilen çalışmalar doğrultusunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde trafik akışı bu akşamdan itibaren yeniden düzenli bir şekilde sağlanacak. Çalışmalarda sona gelinen Haliç Köprüsü’nün ise önümüzdeki hafta yeniden trafiğe açılması planlanıyor.

İki köprünün de açılması ile birlikte sıcak yaz aylarında zamanının çoğunu trafikte geçiren İstanbullular rahat bir nefes alacak.

22.08.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT