İBB'den Ücretsiz LYS Rehberlik Hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi LYS Tercih Danışma Merkezlerinde ücretsiz rehberlik hizmeti veriyor.
30.07.2012 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 30, 2012

23 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında 15 ilçe, 19 meydan, 37 platform, 24 çadır, 5 tır ile ücretsiz rehberlik hizmeti sunuluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘Tercih Danışma Merkezleri’nde LYS’ye giren öğrencilere uzman eğitimciler eşliğinde ücretsiz danışma hizmeti veriliyor.

• LYS Sınavı’ndan aldığı puan dökümü veya TC Kimlik numarası ile meydanlarda bulunan noktalardan herhangi birine gelen her öğrenciye ücretsiz olarak rehberlik hizmeti sağlanıyor.

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürütülen çalışma ile öğrencilerin geleceklerine doğru yön vermek ve yanlış tercih yapma olasılığını minimize etmek amaçlanıyor.

• Öğrenciler, Tercih Merkezleri’nde bulunan üniversite ve dershanelerin uzman eğitimcileri eşliğinde puanlarına uygun tercihleri belirliyor. Öğrenciler, üniversiteler, yurtlar, kampüsler, çevre, bölümler gibi konular hakkında da bilgi alabiliyor.

Her yıl LYS Sınavı sonrası çeşitli üniversitelerin ve dershanelerin koordinasyonuyla öğrencilere ücretsiz bir şekilde rehberlik ve danışmanlık hizmeti sağlayan “Tercih Danışma Merkezleri” uygulaması, yoğun talep üzerine bu yıl daha geniş bir yelpazeye yayılarak 19 noktada 61 merkez (platform ve çadır) ve 5 TIR ile hizmet vermeye devam ediyor.

2011’de 50 bin öğrenci rehberlik hizmetinden faydalandı

Geçen yıl yaklaşık 50.000 öğrencinin faydalandığı “Tercih Danışma Merkezleri”, öğrencilerin bilinçli tercih yaparak geleceklerine yön vermelerini sağlamak ve onlara bu zorlu süreçte destek olmak amacıyla bu yıl da 9 üniversite ve 3 dershanenin işbirliğinde öğrenciler bilgilendiriliyor.

Bahçelievler /Şirinevler Meydanı, Bakırköy/Bakırköy Meydanı, Beşiktaş/Beşiktaş Parkı,Beykoz/Beykoz Meydanı, Beyoğlu/Taksim Meydanı, Esenyurt/Esenyurt Meydanı, Fatih/Aksaray Metro Girişi, Eminönü İskele, İtfaiye Parkı, Gaziosmanpaşa/GOP Meydanı, Kadıköy/Kadıköy Rıhtım, Kadıköy/Bağdat Caddesi, Kartal/ Kaymakamlık önü, Şişli/Cevahir AVM önü, Şişli Mecidiyeköy Meydanı, Pendik/Pendik Sahil, Sultanbeyli/Sultanbeyli Meydanı, Çekmeköy/Çekmeköy Meydanı,Üsküdar/ Üsküdar Meydanında kurulan 66 merkez ile hizmet veriliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT