İDO, İstanbul-İzmir Seferlerine Başlıyor

İDO, deniz ve kara ulaşımını entegre eden İstanbul-İzmir seferlerine başlıyor. İDOBÜS hizmetiyle Kabataş'tan Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir'e yolcu taşınacak.
09.03.2012 zaman.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 9, 2012

Havalimanı işletmeciliği yapan Akfen Holding'in Tepe İnşaat, Souter Investments ve Sera Gayrimenkul ile birlikte özelleştirme ihalesinden aldığı İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), hizmet ağını genişletiyor.

İDO, deniz ve kara ulaşımını entegre eden İstanbul-İzmir seferlerine başlıyor. İDOBÜS hizmetiyle Kabataş'tan Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir'e yolcu taşınacak. Yolcular, Kabataş İskelesi'nden bindikleri deniz otobüsü ve yapılacak otobüs aktarımıyla yaklaşık 6 saat 15 dakikalık bir sürede İzmir'e ulaşacak. İDO yabancı ortağı ve İDOBÜS hizmetinin fikir babası Sir Brian Souter, ilk kez deniz araçlarında uygulanacak İDOBÜS modelinin daha da geliştirilebileceğini kaydetti. Projeyle yolcular deniz otobüsleri ile İstanbul-Kabataş'tan Bursa limanına 50 dakikada ulaştırılacak.

Oradan da Kamil Koç ve Ulusoy firmalarının otobüsleriyle Balıkesir, Manisa ve İzmir'e taşınacak. Bu yolculukla İstanbul İzmir arası 1,5 saat kısalacak. 22 Mart'tan itibaren İstanbul ve İzmir'den karşılıklı günde 13 sefer yapılacak. Sir Brian Souter, İDOBÜS'ün, kentler arasında demiryolu gibi çalışacağına işaret ederek, başarılı olduğu ölçüde destinasyonlarının sayısının artırılabileceğini ifade etti. Souter, günde 10 bin yolcu düşündüklerini, yaz mevsiminin sonunda bu projenin eğilimini değerlendireceklerini ve konsepti ispatladıktan sonra gidilecek yer sayısını artıracaklarını belirtti.

İDO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Sezgi de, www.idobus.com.tr internet adresinden bilet satışlarına başlanan ve 22 Mart'ta ilk seferi yapılacak olan İDOBÜS hizmetiyle denizyolu ve karayolu taşımacılığını birleştirdiklerini söyledi. İstanbul'a günde 13 kez sefer yapılacağını vurgulayan Sezgi, seferlerin saat 06.00'da başlayıp saat 24.00'e kadar süreceğini kaydetti. İzmir'den de günde yapılacak 13 seferin saat 01.30'da başlayacağını aktaran Sezgi, "Bursa'ya yapılacak seyahatler 1 liradan başlayacak. 22 Mart'tan itibaren Bursa'ya 1 liraya seyahat edilebilecek. Fiyatlar 1-5-8-12 lira civarında olacak, en yüksek fiyat 25 lira olacak." dedi.

09.03.2012 zaman.com.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT