İETT`den Sultanbeyli`ye Büyük Katkı

Yeni hatlar ve otobüslerle ilgili İstanbul genelinde çalışma yapan İETT, hat ve otobüs sayısını en fazla Sultanbeyli’de artırdı.
27.02.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 27, 2012

Yeni hatlar ve otobüslerle ilgili İstanbul genelinde çalışma yapan İETT, hat ve otobüs sayısını en fazla Sultanbeyli’de artırdı.

TEM bağlantı yollarının açılmasıyla birlikte, şehre ulaşım noktasında büyük bir rahatlama yaşayan Sultanbeyli’de, yapılan yeni yollar ve kavşaklarla ilçe içi ulaşım konusunda önemli ilerleme kaydedildi. Gelişen ve büyüyen Sultanbeyli’nin trafik sorununu çözmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, toplu taşıma alanında da önemli mesafeler kat edilmesini sağladı.

İETT tarafından, ilçeye kazandırılan birçok yeni hat ve aracın hizmete girmesiyle birlikte, Sultanbeyli halkı artık daha konforlu seyahat etme ayrıcalığını yaşıyor.

2009 yılında göreve gelen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve bu alanda çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün, İETT yöneticileriyle yaptığı yoğun temaslar neticesinde Sultanbeyli, İstanbul ilçeleri arasında hatları ve otobüs sayıları en fazla artırılan ilçe olarak öne çıktı.

Yüzde 70’e Yakın Artış

Çalışmalar neticesinde, Sabiha Gökçen Havaalanı, Üsküdar, Kadıköy, Pendik gibi vatandaşların yoğun talepte bulunduğu yerlere yeni ve ek seferler dâhil edilirken, 2009 Mart ayı itibarı ile 321 olan sefer sayısı 502’ye, 61 olan araç sayısı da 98’e çıkarılmış oldu.

Birçok yeni hattın hizmete girdiği ilçemizde mevcut hatların otobüs sayıları da artırıldı ve yine mevcut hatlardan bazılarının güzergahları da uzatıldı.

Hizmete Giren Hatlar:

Vatandaşların en fazla talepte bulunduğu Havaalanı hattı seferlerine başlarken, Üsküdar ve Kadıköy yolu, TEM otoyolunu kullanan 18 Ü ve 18 K hatlarıyla kısaldı. 18 M ve 18 S, direkt Sultanbeyli’den TEM otoyoluna bağlanan ve metrobüs yolcularına hizmet veren hatlar olurken, 132 V numaralı Kartal hattı da hizmete girdi. 131 A ve 131 C hatları yine bu dönemde uzatılırken, ilave araçlardan faydalanan 131 B numaralı Çiftlik Mahallesi-Ümraniye hattı, Sultanbeyli Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve diğer yolcuların ulaşımı için okul önüne çekilerek hareket saatleri okul giriş-çıkışlarına göre yeniden düzenlendi.

Öte yandan Sultanbeyli halkına yakışır duraklar oluşturulması noktasında da birçok durak yenilendi ve akıllı durak sistemine geçilmeye başlandı.

27.02.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT