İki Yeni Daire Başkanlığı ile Hizmetin Hızı Artacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı adıyla iki yeni birim oluşturdu.
25.02.2012 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 27, 2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı adıyla iki yeni birim oluşturdu. Daha önce müdürlük bünyesinde faaliyetlerin yürütüldüğü bu alanlarda koordinasyonun ve hizmet hızının arttırılması hedefleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi yönetim alanında yeni bir yapılanma kararı aldı. Belediye Meclisi’nin 17 Şubat’ta aldığı kararla Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı adıyla iki yeni ‘daire başkanlığı’ oluşturuldu. Daha önce müdürlük bünyesinde faaliyetlerin yürütüldüğü bu alanlarda koordinasyonun ve hizmet hızının arttırılması hedefleniyor.

2004 yılında çıkarılan 5216 sayılı yasa gereği, İBB’ye devir edilen Köy Hizmetleri Kurumu yetki alanında ki İstanbul iline bağlı tüm köy ve mücavir alanların tamamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetki ve hizmet alanına alınmıştı. Bu yasayla birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu olduğu hizmet alanı 3 katı bir değere, diğer bir değişle 5 bin 343 kilometrekareye yükselmişti.

Tekirdağ il sınırlarından, Kocaeli il sınırına kadar uzanan hizmet ağında, tüm ilçelerimiz ve bağlı tüm köy yollarına azimle hizmet götürülmekte, çalışmalar 365 gün, 24 saat hizmet ilkesiyle sürdürülüyor. Bu kapsamda, İstanbullulara yönelik sorunların çözümü konusunda etkin ve daha hızlı bir koordinasyon sağlanabilmesi için iki yeni daire başkanlığı oluşturuldu. Kararla; hizmet kalitesinin artırılması, bürokrasinin azaltılması, işlemlerin daha hızlı bir hale getirilmesi amaçlanıyor.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına daha önce müdürlük görevini sürdüren Mehmet İhsan Şimşek atanırken, 7 yıl aralıksız olarak Yol Bakım ve Onarım Müdürü olarak görev yapan Mehmet Özçelik yeni kurulan Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyondan sorumlu Daire Başkanlığı görevine getirildi.

İstanbul Yolları ve Yeşil Alanları Için Daha Hızlı Koordinasyon Sağlanacak

“Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı'na” bağlı olarak oluşturulan 3 yeni müdürlükle birlikte toplam 5 müdürlük bulunuyor;

1- Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü,
2- Anadolu Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü,
3- Makine İkmal Müdürlüğü,
4- Afet Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü
5- Altyapı Koordinasyon Müdürlüğü

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına Bağlı Olarak Ise 4 Ayrı Müdürlük Bağlandı;

1- Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü
2- Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü
3- Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü
4- Yeşil Alan ve Tesisler Yapım Müdürlüğü

25.02.2012 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT