İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı Açılıyor!

İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı Açılıyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından kurulan İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı Mart 2019’da kapılarını açacak.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 10, 2018

İKSV Alt Kat, İKSV binasında bir kamusal alan yaratarak, yıl boyunca farklı gruplara kültür-sanatı deneyimleme ve kendini ifade etme fırsatı sunmayı hedefliyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), kültür ve sanata katılımı artırmak amacıyla, 2019 yılında binasında yeni bir mekân açıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle, Nejat Eczacıbaşı Binası’nın en alt katında, 120 metrekarelik bir alana yayılacak İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı, yıl boyunca farklı disiplinlerde etkinlik ve atölye programları sunacak.

Mart 2019’da faaliyetlerine başlayacak İKSV Alt Kat, başta çocuklar ve gençler olmak üzere, kültür ve sanata erişimi kısıtlı gruplara doğrudan ulaşmayı hedefliyor. İKSV Alt Kat, müzik, güncel sanat, tiyatro, film ve tasarım gibi farklı alanlarda özgün içerikler üreterek, disiplinlerarası projeler üretecek. İKSV, bu projeyle binasında bir kamusal alan yaratarak, kültür ve sanata erişimin önündeki engelleri kaldırma yolunda somut adımlar atacak.

İKSV Alt Kat’ın tüm yıla yayılacak etkinlik programında, çocuklar ve gençlere yönelik atölyeler, sanatçı ve eğitimcilerin bir arada çalışacağı sanat eğitmenliği projelerinin yanı sıra, erken çocukluk gelişimine dair farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yer alıyor. İKSV’nin kültür sanat alanındaki 46 yıllık tecrübesini, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, kültür kurumları ve alanın diğer aktörleriyle kurulan işbirlikleriyle bir araya getirerek programını oluşturan İKSV Alt Kat; atölyelerin yapılacağı çok amaçlı etkinlik alanı ve kitaplık-çalışma alanlarıyla çocuklara, gençlere ve kültür-sanata hayatında daha fazla alan açmak isteyen herkese açık olacak.

İSTKA’nın, 2018 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında sağladığı destekle kurulan İKSV Alt Kat, kültür kurumları, sanatçılar ve izleyiciler arasındaki etkileşimi artıran; katılımcı, çok sesli, çok kültürlü, erişilebilir ve esnek bir yapı kurarak kalıcı bir mekan yaratmayı amaçlıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT