İl Özel İdaresi, İstanbul’un Tarihi Okullarını Aslına Uygun Yeniliyor

Kültür mirasımızın korunması ve geleceğe taşınması için yüzlerce restorasyon çalışmasına imza atan İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul’un tarihi kültür mirasını korumaya ve iyileştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor.
19.01.2012

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 19, 2012

9 yılda eğitime ayırdığı kaynaklarla İstanbul’a 1.223 yeni okul kazandıran İstanbul İl Özel İdaresi, aynı zamanda da tarihi okullarımızı aslına uygun olarak restore ediyor.

Kültür mirasımızın korunması ve geleceğe taşınması için yüzlerce restorasyon çalışmasına imza atan İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul’un tarihi kültür mirasını korumaya ve iyileştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. 9 yılda eğitime ayırdığı kaynaklarla İstanbul’a 1.223 yeni okulu kazandıran İstanbul İl Özel İdaresi, aynı zamanda da tarihi okullarımızı aslına uygun olarak restore ediyor.

İstanbul İl Özel İdaresi, Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Ait Katkı Payı Hesabından Desteklenen Projeler kapsamında; 2011 yılı içerisinde 5 tarihi okulun onarım ve yenileme işlemini tamamladı. Bu okullar için 2.229.609 TL’lik bir harcama gerçekleştiren İl Özel İdaresi, 39 okulda da onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Restorasyonu devam eden okular için 59.196.813TL’lik bir ödenek ayıran İl Özel İdaresi, harcama talimatı verilen ve ihale aşamasında olan 12 okulun restorasyonu için de 3.153.413 TL’lik bir kaynak ayırdı.

İstanbul İl Özel İdaresi, ayrıca, her yıl yüzlerce okulumuzda tamirat, tadilat, çevre düzenlemesi, doğalgaz dönüşümü, bilgi teknolojisi sınıfı kurulumu gibi birçok yeniliğe de imza atıyor.

19.01.2012

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT