İstanbul'a Dev Sağlık Yatırımları

Sağlık Bakanlığı'nın kampüs hastaneler projesi kapsamında ilki İkitelli'ye olmak üzere, Bakırköy ve Süreyyapaşa'da sağlık kompleksleri yapılacak.
26.12.2011 risalehaber.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 26, 2011

İkitelli, Bakırköy ve Süreyyapaşa'ya üç dev sağlık kompleksi yapılacak... İstanbul, 4 yıl içinde 14 bin 226 yeni yatak kazanacak.

İstanbul, 13 milyonu bulan nüfusunun yanı sıra, Türkiye'nin her yerinden tedavi umuduyla hastanelerine başvuru alan dev şehir... Şehrin 53 kamu hastanesindeki nitelikli yatak sayısı yüzde 30... Bu oranın 2015 yılına kadar yüzde 100'e çıkarılması hedefleniyor.

Sağlık Bakanlığı'nın kampüs hastaneler projesi kapsamında ilki İkitelli'ye olmak üzere, Bakırköy ve Süreyyapaşa'da sağlık kompleksleri yapılacak.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu konuyla ilgili şunları söyledi: "Projede 479 yataklı genel hastane, 347 yataklı onkoloji hastanesi 451 yataklı çocuk hastanesi/toplam 2682 yataklı entegre sağlık kompleksi yer alacak."

Bu arada, Şişli Etfal, Okmeydanı, Göztepe ve Taksim Eğitim ve Araştırma Hastaneleri 3 yıl içinde yıkılarak yeniden yapılacak.

47 sağlık tesisinde yürütülecek çalışmalarla 77 bin 320 metrekare alan depreme karşı güçlendirilmiş olacak.

İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, Başbakan Erdoğan'ın ameliyatının gerçekleştirildiği Pendik'teki Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hasta başvurularının ise yüzde 20 arttığını dile getirdi.

26.12.2011 risalehaber.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT