İstanbul'a Su Akışı Durdu!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ’İstanbul’un içme suyu sigortası’ dediği Melen İsale Hattı’ndan, İstanbul’a yaklaşık 2 aydır su verilmiyor.
02.04.2012 gazetevatan.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 2, 2012

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ’İstanbul’un içme suyu sigortası’ dediği Melen İsale Hattı’ndan, İstanbul’a yaklaşık 2 aydır su verilmiyor. Bunun da İstanbul’daki barajların dolu olmasının yanı sıra Melen suyunun eriyen kar sularıyla çamurlanmasından kaynaklandığı belirtildi.

İstanbul’un uzun dönemli su ihtiyacını karşılamak amacıyla DSİ tarafından hazırlanan ve 3 aşamadan oluşan birinci aşaması 2007 yılında tamamlanan Büyük Melen Projesi 182 kilometre uzunluğunda ve Melen İsale Hattı ile İstanbul’a su veriliyordu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ’İstanbul’un içme suyu sigortası’ olarak adlandırdığı Melen’den yaklaşık 2 aydır İstanbul’a su gönderimi durduruldu. Proje kapsamında İstanbul’a su gönderilme noktası olan Kocaali İlçesi’nin Ortaköy Beldesi’nde bulunan merkezde DHA muhabirlerine açıklama yapan İSKİ yetkilileri İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan barajların dolması nedeniyle Melen’den su sevkiyatının yaklaşık 2 aydır yapılmadığını söyledi.

İstanbul’a gönderilen Melen suyunun sert geçen kış sonrası kar sularının erimesi nedeniyle çamurlu olmasının da etken olduğu belirtildi. Melen suyunun çamurlu olması nedeniyle dere üzerindeki kapaklar da açılırken su alımı da yapılmıyor. Bölgede oturanlar kar sularının erimesi nedeniyle Melen’de debi arttı.

02.04.2012 gazetevatan.com

İstanbul'a Su Akışı Durdu!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT