İstanbul, Alışverişte Avrupa’nın En İyileri Arasında

İstanbul, EIU araştırma programı Globe Shopper City Index - Europe`un Avrupa`nın en iyi alışveriş şehirleri listesine 13`üncü sıradan girdi.
17.11.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 17, 2011

İstanbul, EIU araştırma programı Globe Shopper City Index - Europe`un Avrupa`nın en iyi alışveriş şehirleri listesine 13`üncü sıradan girdi.

İstanbul birinci olduğu ‘Şehirdeki mağazaların çalışma süresinin ortalama uzunluğu’ kriteriyle rahatlık kategorisinde iyi performans ortaya koyarken; ‘Karmaşık vize düzenlemeleri’ ile kriterinden düşük puan aldı.

EIU`nun Globe Shopper City Index - Europe endeksi, uluslararası yolculuklar sırasında alışverişe yönelik olarak 33 büyük Avrupa şehrinin yolcular bakımından çekiciliğini değerlendirdi. Her şehir; mağazalar, satın alınabilirlik, rahatlık, oteller ve ulaşım ile kültür ve iklim olmak üzere oluşturulan 5 ayrı kategoride gruplanan 38 kritere göre ele alınarak sıralandı.

Global Blue`nun CEO`su Per Setterberg; Globe Shopper City Index - Europe, Global Blue`nun dünyada uluslararası alışveriş ve harcama yapmayla ilgili her konuda aranan marka haline gelme hedefinde önemli bir adımı oluşturmaktadır. Online Globe Shopper City Index seyahat edenlerin kişisel önceliklerine göre ideal alışveriş şehrini keşfetmelerini mümkün kılarken; perakendecilere ve alışveriş markalarına ticari faaliyetleri konusunda daha iyi kararlar vermeleri için yardımcı olacak." dedi.

Araştırmayla ilgili yorum yapan Economic Intelligence Unit`in Global Ürün Müdürü Alasdair Ross ise; "Globe Shopper City Index - Europe, Avrupa kıtasının uluslararası tüketiciler arasındaki bilinirliğinden faydalanarak, hangi Avrupa şehirlerinin en iyi alışveriş noktaları olduğu konusunda bizi aydınlatıyor. Sonuçlar; rahatlık, ulaşılabilirlik ve fiyat arasındaki doğru dengenin uluslararası seyahat sırasında alışveriş için çok önemli olduğunu ortaya koyuyor." ifadelerini kullandı.

17.11.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT