İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ESENLER İLÇESİNE MODERN İTFAİYE BİNASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ’’Esenler İtfaiye Binası ve Çevre Düzenlemesi Projesi’’nin 9 bin 300 metrekarelik alan üzerine yapıldığını, ’’10 ay gibi bir sürede tamamlanması planlanan tesisimiz, 4 milyon liraya mal olacak’’ dedi.
01.08.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 1, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ’’Esenler İtfaiye Binası ve Çevre Düzenlemesi Projesi’’nin 9 bin 300 metrekarelik alan üzerine yapıldığını, ’’10 ay gibi bir sürede tamamlanması planlanan tesisimiz, 4 milyon liraya mal olacak’’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Esenler’de yaptırılacak olan itfaiye binasının temel atma törenine AK Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Aşkın Bak ve Ahmet Haldun Ertürk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, ilçe Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Topbaş yaptığı konuşmada, İstanbul’u dünyanın gıpta ile takip ettiğini ve nüfusu bakımından Avrupa’nın 23 ülkesinden büyük olduğunu belirterek, zamanında önlem alınmadığı için Anadolu’dan gelen vatandaşların gelişi güzel İstanbul’a yerleştiğini, bunun sonucunda da bir takım problemler meydan getirdiğini hatırlattı.

Görevlerinden birinin, vatandaşların onurlu hayat sürdürmesini sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, ’’Esenler’de belediye olarak yaptığımız yatırımlar toplamı 600 milyon lira dır. Yıl sonuna kadar İstanbul’da yapmış olduğumuz yatırımlar toplamı 44 milyar lira olacak’’ dedi.

Başkan Topbaş, ilçede 7 futbol sahası büyüklüğünde şehir parkı yaptıklarını ve ilçenin eksikliklerini yeni dönemde gidereceklerini belirterek şöyle devam etti: ’’Dörtyol Meydanı ve alt geçidi inşaatı bitmek üzere bulunuyor. Seçim öncesinde herkes o konuyla ilgili konuşmuştu. Birileri konuşur, biz iş yaparız. Sonuçta, bize yapmak nasip oldu. Esenler İtfaiye Binası ve çevre düzenlemesinin temel atma töreni çok önemli bir açılış. 9 bin 300 metrekarelik alan üzerine 10 ay gibi bir sürede tamamlanması planlanan tesisimiz, 4 milyon liraya mal olacak. 8 itfaiye binasından verilecek alarmla aynı anda itfaiye araçları devreye girebilecek. Yani sadece garaj görevi görmeyecek. Bu şehrin can güvenliği ve ekonomisi açısından çok önemli bir hizmet. İstanbul’da itfaiye günde ortalama 200’ün üzerinde olaya müdahale ediyor.’’

Göreve geldikleri dönemde İtfaiye personel sayısının 1852 olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, bu sayıyı o günden bugüne arttırarak 5 bin 66’ya çıkardıklarını söyledi. Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “300 yıllık bir mazisi olan itfaiyemizi çok daha güçlü bir hale getirmek ve dünyada bir marka yapmak için göreve başladığımızdan beri çok ciddi adımlar attık. İtfaiyemizin personel sayısı 1852 iken şuanda 5 bin 66’ya çıkardık. Bu çalışanlarımızın bir kısmını farklı şekilde işe aldık. Ama bu durumu birkaç ay içerisinde çözeceğiz. Geçen hafta Sayın İçişleri Bakanımızla olan görüşmemizde de dile getirdik. İtfaiye erlerimizin tamamını kadroya geçirmek istiyoruz. Zabıta da görev yapanları kadroya geçirmek istiyoruz. İmkan oldukça çalışanlarımızı kadroya almak istiyoruz.”

’’Kem aletle kemalat olmaz’’ sözünü hatırlatan Başkan Topbaş, göreve geldiklerinden bu yana dünyadaki itfaiye teşkilatlarını takip ettiklerini ve en iyisi İstanbul İtfaiyesine kazandırmaya çalıştıklarını dile getirdi.

İtfaiye erlerine spor eğitimi verilmesinin önemine değinen BaşkanTopbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: ’’2004’te itfaiye erlerine spor eğitimi verdik. 292 itfaiye araç sayısını 595’e çıkarttık. Her bir araç çok teknolojik mantığa sahip araçlardır. İtfaiyemize yapmış olduğumuz yatırımlar toplamı 230 milyon lira’dır. Biz dünyada ne varsa kazandırmak istiyor ve Türkiye’de örnek bir kurum olmasını diliyoruz. Şu an itfaiyemizin 79 istasyonu bulunuyor. Biz bu sayıyı yıl sonuna kadar 92’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca, sadece Şile’de denize giren 50-60 yurttaşımız hayatını kaybediyordu.

İtfaiye’de bir cankurtaran ekibi kurduk. İtfaiyemiz İstanbul’da 13 bin civarında insanın hayatını kurtardı. Bu 300 yıllık kurumumuz güzel bir hizmeti de ortaya koymaktadır. Bu yapılacak tesis, sanayi bölgesi olan yerleşim alanı açısından bir alana sahip olanların bu tür kaygıları olmayacak. Her olaya anında müdahale edilebilir olacak. Biz üstümüze düşen her şeyi yapmak zorundayız. Bu tesis bizim geleneksel mimarimize de uyacak. İtfaiye eğitim kulesi, spor alanı gibi alanlarıyla hizmet verecek.’’

Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da Esenler açısından çok önemli bir gün olduğunu belirterek, halkın istediği tüm projeleri, hiç tereddüt etmeden yapılması için çalıştıklarını söyledi. Esenler’de ikinci İtfaiye binasının temelini attıklarını söyleyen Göksu, Esenler, inşaatın tamamlanıp hizmete girmesiyle, Esenler’de can ve mal kaybı açısından büyük bir riskin ortadan kaldıracağını belirtti. İtfaiye Binası ve Çevre düzenleme inşaatının herkese hayırlı olması dileyen Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da teşekkür ederek, “Başarı birlikteliklerden doğuyor” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve protokol yanlarına çocukları da alarak platformdaki butona basarak ’’Esenler İtfaiye Binası ve Çevre Düzenlemesi Projesi”nin temelini attı.

01.08.2011 İstanbulajansi.com

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ESENLER İLÇESİNE MODERN İTFAİYE BİNASI

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT