İstanbul'da 27 Hastanenin Deprem Analizi Yapıldı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul'da bulunan 27 adet hastanenin deprem analiz çalışmasının yapıldığını, 2 adet hastane binasının yıkılıp yeniden yapıldığını, 2 adet hastane binasının da yıkılarak yeniden yapım inşaatının devam ettiğini söyledi.
06.02.2012 haberx.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 6, 2012

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'ün soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İstanbul'da bulunan 27 adet hastanenin deprem analiz çalışmasının yapıldığını, 2 adet hastane binasının yıkılıp yeniden yapıldığını, 2 adet hastane binasının da yıkılarak yeniden yapım inşaatının devam ettiğini söyledi.

Bakan Şahin, Bakırköy Kadın Doğum EAH ve Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi binalarının da depreme dayanıksız olduğundan dolayı yeni bina yapılarak mevcut binaların boşaltıldığını belirtti.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'ün soru önergesini, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun bilgi notuyla yanıtladı.

27 Adet Hastanenin Deprem Analiz Çalışması Yapıldı

İçişleri Bakanı, İstanbul'da bulunan 27 adet hastanenin deprem analiz çalışmasının yapıldığını, 10 adet hastanenin analiz çalışmaları ile analiz yapılan hastanelerin güçlendirme veya yeniden yapım süreçlerinin devam ettiğini bildirdi. İstanbul'da Sağlık Bakanlığına bağlı 52 adet hastanenin bulunduğu belirten Bakan Şahin, 4 bin 500 yataklı 15 adet yeni hastane binasının ve 10 adet yeni ek binanın 2002-2011 yılları arasında yapıldığını ifade etti.

İçişleri Bakanı, 11 adet hastane binasının, 5 adet semt polikliniği binasının güçlendirme çalışmalarının tamamlandığını, 3 adet hastanenin güçlendirme çalışmasının devam ettiğini, ayrıca 11 adet semt polikliniği binasının güçlendirme projelerinin hazırlandığını ve ihale aşamasında olduğunu kaydetti.

Yıkılan Binalar

İki adet hastane binasının yıkılıp yeniden yapıldığı, 2 adet hastane binasının yıkılarak yeniden yapım inşaatının devam ettiğini ifade eden Bakan Şahin, yeni hastane binaları yapımı için 750 milyon TL, güçlendirme ve yeniden yapımlar için 100 milyon TL'nin şu ana kadar harcandığını söyledi.

İçişleri Bakanı, Bakırköy Kadın Doğum EAH ve Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi binalarının depreme dayanıksız olduğundan dolayı yeni bina yapılarak mevcut binaların boşaltıldığını da işaret etti.

İstanbul'da Yatak Sayısı 24 Bine Ulaşacak

Hali hazırda 3 bin 709 yatak kapasiteli 11 adet devlet hastanesinin yapım inşaatının devam ettiğini belirten İçişleri Bakan Şahin, İstanbul ilinde 15 bin yataklı, 3 adet sağlık kompleksi, 25 adet devlet hastanesinin yapım proje çalışmalarının devam ettiğini, plan ve proje aşamasındaki yatırımların maliyetlerinin 4 milyar TL civarında olduğunu, 2015 yılı sonuna kadar söz konusu yatırımların tamamlanması ile İstanbul ilinin yatak sayısının 24 bine ulaşacağını açıkladı.

31 Sağlık Kompleksinde Güçlendirme Fizibilite Çalışmaları Yaptırıldı

İSMEP Projesi kapsamında bugüne kadar dahil toplam 31 sağlık kampüsünde güçlendirme fizibilite çalışmasının yaptırıldığını belirten Bakan Şahin, toplam 9 sağlık kampüsünde güçlendirme ve onarım inşaatı çalışmalarının tamamlandığını, 2 sağlık kampüsünde devam ettiğini, 1 sağlık kampüsünde yeniden yapım çalışmasının tamamlandığını ve 1 sağlık kampüsünde de devam ettiğini, ayrıca 3 sağlık kampüsü için de yeniden yapım proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi. İçişleri Bakanı, İSMEP kapsamında mülkiyeti kamuya ait olmayan binalarda işlem yapılmadığını da kaydetti. Bakan Şahin, İSMEP kapsamında bugüne kadar sağlık yapılarının güçlendirilmesi ve yeniden yapılması için 60 Milyon TL tutarında sözleşme yapıldığını söyledi.

06.02.2012 haberx.com

İstanbul'da 27 Hastanenin Deprem Analizi Yapıldı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT