İstanbul`da `Basın Şehitleri Müzesi` Kurulacak

Basın şehitlerinin eserleri, çalışmaları, fotoğraf ve videoları, haberleri, tanıtıcı filmleri ve kişisel eşyalarının yer aldığı `Basın Şehitleri Müzesi` kurulacak.
10.01.2012 İstanbul Ajansı

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 10, 2012

Basın şehitlerinin eserleri, çalışmaları, fotoğraf ve videoları, haberleri, tanıtıcı filmleri ve kişisel eşyalarının yer aldığı `Basın Şehitleri Müzesi` kurulacak.

İstanbul Gelişim Üniversitesi`nden yapılan açıklamada, basın tarihine göz atıldığında bir çok basın mensubunun görevi sırasında öldüğü ve öldürüldüğüne üzülerek şahit olunduğu belirtilerek, toplumu bilgilendirme ve haber verme gayesiyle hayatını kaybeden basın şehitlerinin eserlerini, anılarını, kimliklerini yeni kuşaklara, genç gazetecilere aktaracak sürekli bir çalışmanın bugüne kadar yapılmadığı kaydedildi.

Haberi halka ulaştırabilmek adına türlü zorluklara katlanan, muhabirinden genel yayın yönetmenine kadar canlarını ortaya koyan basın şehitleri için kapsamlı bir müze oluşturulmamasının üzüntü verici olduğu anlatılan açıklamada, "Bu duygularla İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak, basın şehitlerinin eserleri, çalışmaları, fotoğraf ve videoları, haberleri, tanıtıcı filmleri ve kişisel eşyalarının yer aldığı kapsamlı `Basın Şehitleri Müzesi` oluşturacağız" denildi.

Açıklamada, müzenin oluşturulması sürecinde İstanbul Gelişim Üniversitesi`nin her türlü araştırma ve çalışmayı yapacağı belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Ancak basın mensuplarının, basın meslek kuruluşlarının, basın şehitlerimizin ailelerinin ve arkadaşlarının da müzede yer alacak belge, bilgi, doküman, kişisel eşyalar ve diğer materyallerin sağlanmasında gerekli desteği vereceklerini umut ediyoruz. Böylesine bir müzenin kazandırılması topluma, yeni nesillere ve genç gazetecilere faydalı, ölenlerin hatıralarına da saygının nişanı olacaktır. Bu vesileyle 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü`nüzü de kutluyoruz."

10.01.2012
İstanbul Ajansı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT