İstanbul`da Dönüşüm Yapılacak Semtler

Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar İstanbul`da dönüşüm yapılacak semtleri de açıkladı.
28.11.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 28, 2011

Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar İstanbul`da dönüşüm yapılacak semtleri de açıkladı.

Van depreminin ardından harekete geçen hükümet deprem yasası ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Öncelikle kaçak yapılar yıkılacak.

Afet riski altındaki alanların dönüşümüyle ilgili hazırlanan yasa taslağına göre, dönüşüm çalışması ilk olarak büyükşehirlerden başlayacak, fay hattında bulunan depreme dayanaksız yerleşim bölgeleri ile kaçak ve mühendislik hizmeti alınmadan yapılan binalar öncelikli olarak yıkılacak.

Plan ve bütçe komisyonunda milletvekillerinin sorularını Yanıtlayan Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar deprem riski altındaki alanların dönüşümüyle ilgili hazırlanan yasa taslağının başbakanlığa sunulduğunu söyledi.

Bölge ve illeri Bakanlar Kurulu Belirleyecek

Bakan Bayraktar deprem yasasının çıkmasının ardından çalışma yapılacak bölge ve illerin bakanlar kurulu tarafından belirleneceğini, parsel ve binalarla ilgili uygulamanın ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütüleceğini açıkladı. Taslağa göre, depremde yıkılma riski yüksek binaların yıkımı mülkiyet sahiplerinin 3`te ikisinin izni alınarak gerçekleştirilecek.

Öncelikli İlçeler

Bakan Bayraktar deprem yasasının çıkmasının ardından İstanbul`da çalışma başlatılacak ilçeleri de açıkladı. Avcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Büyükçekmece ve Anadolu yakasındaki bazı ilçeler öncelikli olarak dönüşüm uygulamasının yapılacağın bölgeler arasında yer alacak.

28.11.2011 istanbulajansi.com

İstanbul`da Dönüşüm Yapılacak Semtler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT