İSTANBUL`DA ULAŞIM BAYRAMDA %50 İNDİRİMLİ

Ramazan Bayramı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçları yüzde 50 indirimli olacak.
09.08.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 9, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bayramlarda toplu ulaşımda indirim yapma geleneğini bu yıl da sürdürdü. Ramazan Bayramı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçları yüzde 50 indirimli olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 30-31 Ağustos ve 1 Eylül günlerinde yaşanacak Ramazan Bayramı’nda İstanbul’daki toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli olmasını karara bağladı. Belediye Meclisi’nin bugünkü oturumunda AK Parti Meclis Grup Bşk. Vekili M. Ergün Turan, yazılı bir önerge vererek Ramazan Bayramı süresince İstanbulluların toplu taşıma araçlarından indirimli yararlanmasını teklif etti. Teklif Karar olarak görüşülen önerge oybirliğiyle kabul edildi.

Önergede; İstanbullulara bayram coşkusunu yaşatmak, akraba ve mezarlık ziyaretlerini yapmalarına imkân sağlamak için Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli olmasının uygun olacağını belirten Ergün Turan, “Bu uygulama halkımız arasındaki birlik ve beraberliği, dostluğu pekiştirecektir. İndirim yüzde 50 olduğu için toplu taşıma araçlarını ziyaret dışı keyfi kullanmayı da önleyecektir” ifadelerine yer verdi.

Alınan karara göre; İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve İstanbul Otobüs A.Ş.’ye ait otobüsler ile metrobüs araçları, Şehir Hatları A.Ş.’ye ait şehir hatları vapurları ve Ulaşım AŞ.’ye ait tramvay, hafif metro, metro ve füniküler, İstanbullulara Ramazan Bayramı boyunca 3 gün süreyle yüzde 50 indirimli hizmet verecek. İETT, Otobüs A.Ş. ve Ulaşım A.Ş.’nin akaryakıt giderleri de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

09.08.2011 İBB

İSTANBUL`DA ULAŞIM BAYRAMDA %50 İNDİRİMLİ

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT