İstanbul Estetik Merkezi Oldu

Turistler, sadece tarihi ve kültürel gezi amaçlı değil, burun, meme, göz kapağı estetikleri, yüz ve karın germe, saç nakli ve liposuction gibi estetik amaçlı operasyonlar için de İstanbul`u tercih ediyor.
20.02.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 20, 2012

Turistler, sadece tarihi ve kültürel gezi amaçlı değil, burun, meme, göz kapağı estetikleri, yüz ve karın germe, saç nakli ve liposuction gibi estetik amaçlı operasyonlar için de İstanbul`u tercih ediyor.

Transmed Saç & Kozmetik Cerrahı Dr. Melike Külahçı, yaptığı açıklamada, Türkiye`ye sağlık turizmi için her yıl 350 bin medikal turistin geldiğini, sadece Almanya`dan yılda 1000-1500 hastanın sağlık turizmi yapanlar vasıtasıyla Türkiye`ye gelerek estetik ameliyat olduğunun tahmin edildiğini bildirdi.

Külahçı, sağlık turizmi sektörünün hızla gelişmesinin altında yatan nedenlerden birinin pek çok ülkede estetik, diş ve saç nakli gibi tedavilerin sosyal sigorta kapsamı dışında bırakılması, diğer nedenin ise bekleme süreleri olduğunu belirterek, Kanada ve İngiltere`de çok acil ameliyatlar haricinde bekleme süresinin 1,5-2 yılı bulduğunu söyledi.

Külahçı, diğer önemli nedenleri de gelişmekte olan ülkelerdeki hastanelerin uluslararası standart belgeleri almaları ve hasta açısından güvenli hale gelmeleri, internet üzerinden haberleşme ağının gelişmesi sonucunda dünyanın neresinde kaliteli sağlık hizmetlerinin bulunduğuna dair bilgilerin kolayca edinilmesi, sigorta şirketlerinin yurt dışında tedaviyi teşvik etmesi olarak sıraladı.

Özellikle son 10 yılda sağlıkta yapılan büyük yatırımların ardından Türkiye`nin ABD ve Brezilya`dan sonra sağlık turizminin parlayan yıldızı olduğunu ifade eden Külahçı, 2011`in ilk yarısında sağlık turizmi için Türkiye`ye gelenlerin sayısının 360 bine çıktığını kaydetti.

``Kozmetik Cerrahi Için Gelen Hasta Sayısı Artıyor``

Melike Külahçı, Türkiye`ye kozmetik cerrahi operasyonları için gelen hasta sayısının yıllar içinde artış gösterdiğini, bunun; Türk doktorların saç cerrahisi konusundaki yetenek ve deneyimi, operasyonun Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun fiyatlı ve Türkiye`nin turizm açısından tercih edilen bir ülke oluşundan kaynaklandığını ifade etti.

Turistlerin burun estetiği, meme estetiği, yüz germe, göz kapağı estetiği, karın germe, saç nakli ve liposuction operasyonları için İstanbul`a geldiğini anlatan Külahçı, ``İngilizler daha çok göğüs operasyonları, yüz germe, göz kapağı estetiği, karın germe ve liposuction operasyonları, Almanlar liposuction, burun ameliyatı, diş beyazlatma ve yüz germe, Araplar ise güzelleşmek, incelmek, saç-sakal ekimi için burayı seçiyor`` diye konuştu.

Estetik Fiyatları

Estetikte hem fiyatların, hem de operasyonlardaki başarısının Türkiye`nin ``parlayan bir yıldız`` olmasında etkili olduğunu vurgulayan Külahçı, estetik göğüs büyütme ameliyatının İngiltere`de 4 bin 350 pound iken bu rakamın Polonya`da 1920, Macaristan`da 1930, Hindistan`da 2 bin 87, yüz gerdirme ameliyatının da İngiltere`de 4 bin 810, Belçika`da 2 bin 165, Çek Cumhuriyeti`nde 2 bin 196 pound olduğunu, Türkiye`de ise ortalama fiyatların bu değerlerin altında seyrettiğini bildirdi.

Geçen yıl 3 bin yabancı hastanın klinikleri ile iletişime geçtiğini, bu sayının önemli bir kısmının operasyona döndüğünü ifade eden Külahçı, turistlerin klinikte kullanılan teknikleri, doktorların üye olduğu platformları ve geçmiş başarılarını araştırmış olarak geldiği için hastane veya tıp merkezi lokasyonundan çok doktor seçmiş olduğunu söyledi.

Estetik Cerrahi Uzmanı Küçükkaya

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deniz Küçükkaya da Türkiye`nin sağlık merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini ifade ederek, estetikte de ucuzluktan ziyade Türk hekimlerinin bu alanda gösterdiği başarı ve Türkiye`deki estetik cerrahinin üst düzeyde bulunmasının bunda etkili olduğunu, Türkiye`nin şu anda ABD ya da Avrupa ülkeleri ile hemen hemen aynı seviyede, hatta bazılarından daha ileri düzeyde bulunduğunu ifade etti.

Küçükkaya, kaliteli hizmet verilmesine paralel olarak Türkiye`deki estetik fiyatlarının da arttığını belirtirken, Avrupa`da yaşayan Türkler`in sağlıkla ilgili sorunları için geçmişte yurt dışını tercih ettiğini, şu anda ise durumun değiştiğini, başta estetik cerrahi, diş, göz ve kalp gibi sağlık sorunları için Türkiye`nin tercih edilir hale geldiğini, yurt dışında yaşayan Türkler`in ayrıca çevresindekilere de Türkiye`yi tavsiye ettiğini anlattı.

Estetik cerrahide ABD ve Brezilya`nın üst düzeyde bulunduğunu, hasta referansının da çok önemli olduğunu vurgulayan Küçükkaya, ``Müşterilerimiz ağırlıklı olarak Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İngiltere ve İsviçre`de yaşayan Türkler`den oluşuyor. ABD, Kore, Kuzey Irak, Ortadoğu, Ürdün ve Azerbaycan`dan da gelen hastalarımız var. Yurt dışından birlikte gelen çiftler de var. Eşi saç ekimine, karısı da meme ya da popo protezi için gelebiliyor`` diye konuştu.

İstanbul`un tarihi zenginliğinin de yabancıları estetik ameliyatlar için Türkiye`ye çektiğini ifade eden Küçükkaya, yabancı hastalarının en çok meme küçültme ya da büyütme, karın, kol ve yüz germe, saç ekimi, liposuction, burun ve kepçe kulak ameliyatları için geldiğini anlattı.

Yabancı hastalarının havaalanı ve otel transferlerini de organize edebildiklerini dile getiren Küçükkaya, ``Türkiye`nin estetik turizmi var. Bu, 5 yıldır ciddi şekilde yapılıyor ve gittikçe de artıyor. Hastalarımızın yüzde 80`u yurt dışından. Bunların büyük çoğunluğu da yurt dışında yaşayan Türkler`den oluşuyor`` dedi.

20.02.2012 istanbulajansi.com

İstanbul Estetik Merkezi Oldu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT