istanbul.net.tr Kare Kod (QR) Uygulamasını Hayata Geçirdi

istanbul.net.tr Kare Kod (QR) Uygulamasını Hayata Geçirdi

istanbul.net.tr`de yer alan mekanlar ve etkinlikler 'Kare Kod' (QR) ile sosyal paylaşıma açılıyor.
04.09.2012

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 4, 2012

istanbul.net.tr`de yer alan mekanlar ve etkinlikler "Kare Kod" (QR) ile sosyal paylaşıma açılıyor.

Kullanıcılarımız şehir rehberinde yer alan restoran ve etkinlik mekanları web sitesinden paylaşım için kare (QR) kodlarını kolayca oluşturmaktadır. Oluşturdukları kare kodları (QR) yazıcıdan basıp mobil kullanıcıların paylaşımına açmaktadır.

Böylece mekanların bilgilerini akıllı telefon kullanan geniş kitlelerle paylaşabilmektedirler. Mekan sahipleri öncelikle www.istanbul.net.tr sitesinden kendi mekanlarını bulup paylaşım linkinden kare (QR) kodlarını oluşturup mekanların görünür yerlerinde mobil kullanıcılarla paylaşabilmektedir.

Akıllı telefonların yayılması ile birlikte kare kod (QR) kullanımı da yaygınlaşmıştır. Ülkemizde yoğun olarak sadece İlaç sektöründe kullanılıyor olmasına rağmen yurtdışında gündelik hayatın birçok yerinde uygulama alanı bulmaktadır. Kartvizitler, gazete dergi reklamları,dış mekan reklamları, ürün kampanyaları, şehir bilgilendirme sistemleri alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır.

Kare (QR) kodu kullanabilmek için cep telefonunuzun bunu desteklemesi gerekmektedir Iphone ve Android işletim sistemine sahip telefonlar için uygulamalar ücretsiz olarak yüklenmektedir.

04.09.2012

istanbul.net.tr Kare Kod (QR) Uygulamasını Hayata Geçirdi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT