İstanbul Park İçin Yeni Anlaşma

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1'in takviminden çıkartılmasıyla boş kalan İstanbul Pisti için yeni bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.
08.12.2011 haberciniz.biz

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 8, 2011

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1'in takviminden çıkartılmasıyla boş kalan İstanbul Pisti için yeni bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.

Dünyanın en fazla izlenen spor organizasyonlarından Formula 1'in Türkiye macerası; büyük yatırım ve umutlarla 2005'te start almasının ardından, 7 yıl büyük heyecan yaşatmayı başardı. Ancak yeterli ilgiyi göremeyen Formula'nın İstanbul yarışları, 2012'deki takvimden çıkartıldı.

Biletler Pahalıydı

Toplamda 300 milyon lira harcanan İstanbul Park Pist için İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, yeni bir anlaşmanın imzalanma sürecinde olduğunu söyledi. Yalçıntaş, Cezayir'deki Türk Ürünleri Sergisi'nin açılışında, pisti kime kiraladıkları ve niçin kullanılacağı ile ilgili yakında açıklama olacağını belirtti. Yalçıntaş, "Formula Türkiye'de seyirci bulamadı. Belki birkaç yıl geçmesi gerekiyordu. Biletlerin üniversal değeri var. O yüzden fiyatlar pahalıydı" dedi. Türkiye prestij ülke oldu.

Arap baharının Cezayir'e sıçramaması için hükümetin çok ciddi altyapı projeleri olduğunu söyleyen Murat Yalçıntaş, "Cezayir'de 250 milyar dolarlık bir proje tanımlandı. Türkiye buradan ciddi bir pay alabilir" dedi. Fuarlarda Türk mallarının yoğun talep almasından korkulduğu için yabancıların Türkiye'ye az ve ücra yerler vermek istediğini belirten Yalçıntaş, "Türkiye prestij oldu. Hem olmamızı istiyorlar, hem de iyi yer vermek istemiyorlar. Her seferinde kavgayla yer alıyoruz" şeklinde konuştu.

08.12.2011 haberciniz.biz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT