İSTANBUL-SİVAS ARASI 6 SAATE İNİYOR

TCDD Genel Müdürlüğü`nden yapılan açıklamaya göre 10 bin kilometre Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin bitim tarihi 2023 olarak belirlendi.
06.10.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ekim 6, 2011

TCDD Genel Müdürlüğü`nden yapılan açıklamaya göre 10 bin kilometre Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin bitim tarihi 2023 olarak belirlendi.

Dünyada 8`inci, Avrupa`da 6`ıncı sırada yer alan Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Türkiye`de, bu teknoloji ile 2023 yılında 10 bin kilometre yeni Yüksek Hızlı Tren(YHT), 4 bin kilometre de konvansiyel hattın inşaasıyla ulaşım ağı yeniden canlanacak.

‘İpek Yolu Hızlı Tren Projesi’nin ilk etabını oluşturan Ankara-Yozgat-Sivas arası demir yolu inşaatı altyapı çalışmalarının devam ettiği Yerköy bölgesinde çalışmalar hızla devam ediyor. İstanbul`dan Ankara`ya 3 saatte varacak olan yolcular, projenin bitmesiyle birlikte Ankara`dan Sivas`a da 3 saatte ulaşacaklar.

`’İpek Yolu Hızlı Tren Projesi’nin ilk etabını oluşturan Ankara-Yozgat-Sivas Hızlı Tren Demiryolu Hattı`nda yer alan Yerköy-Sorgun arasındaki 6 viyadüğün ise yapım çalışmaları ağustos ayında tamamlanacak.Yapılan viyadüklerin 9-10 ve üzeri şiddetindeki depreme de dayanıklı halde yapıldı.

06.10.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT