İSTANBUL ULAŞIMINDA YENİ UYGULAMA

İstanbul’da Belediye otobüslerini kullanan vatandaşlar bugünlerde akbil sesini biraz daha fazla duyacak. Çünkü İstanbul Büyükşehir Belediyesi, özel halk otobüslerindeki bilet satış uygulamasına son verdi.
15.08.2011 Samanyoluhaber.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 15, 2011

İstanbul’da Belediye otobüslerini kullanan vatandaşlar bugünlerde akbil sesini biraz daha fazla duyacak.

Çünkü İstanbul Büyükşehir Belediyesi, özel halk otobüslerindeki bilet satış uygulamasına son verdi. Otobüslerde görev yapan biletçilerin koltuğu boş kaldı. Vatandaş uygulamaya hazırlıksız yakalandı.

İETT ilk olarak Akbil yerine temassız kart uygulamasına geçti. Ardından 02 Temmuz 2011 tarihi itibariyle, kendi otobüslerindeki bilet temini uygulamasına son verdi. Son düzenleme Özel halk otobüslerindeki biletçilerin kaldırılması oldu.

Bilet sistemine son verilmesiyle, ulaşımdaki kalitenin artması, otobüse binişlerde serilik hedefleniyor. Akbil veya temassız kartı olmayanlar için ise sınırlı kullanımı olan kartlar geçerli olacak. Bu biletler bir, beş ve on geçişlik olacak ve İstanbul`un çeşitli noktalarında bulunan bilet satış bayilerinden temin edilebilecek.

15.08.2011 Samanyoluhaber.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT