İstanbul`un Anadolu`yla Tren Bağlantısı kesiliyor

Ankara-İstanbul arasını 3 saate indirecek Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi`nin yapım çalışmaları nedeniyle İstanbul`un Anadolu ile tren bağlantısı kesilecek.
28.12.2011 İstanbul Ajansı

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 28, 2011

Ankara-İstanbul arasını 3 saate indirecek Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi`nin yapım çalışmaları nedeniyle İstanbul`un Anadolu ile tren bağlantısı kesilecek.

TCDD`den yapılan yazılı açıklamada, Ankara-İstanbul arasını 3 saate indirecek Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi`nin yapım çalışmaları nedeniyle Köseköy-Gebze hattı üzerinde işletilen yolcu ve yük trenleriyle ilgili, yerel yönetimlerle de görüşülerek, yeni trafik düzenlemesine gidildiği anımsatıldı.

Açıklamada, 1 Ocak 2012 Pazar gününden itibaren, hatta araştırma ve zemin etüdü çalışmaları yapılacağından, Köseköy-Gebze kesiminde 10.00 ile 15.00 saatleri arasında hattın trafiğe kapatılacağı ve trenlerin işletilmeyeceği ifade edilerek, bu süreç içerisinde şu trafik düzenlemelerinin yapıldığı kaydedildi:

- Haydarpaşa-Eskişehir-Haydarpaşa arasında işleyen Eskişehir Ekspresi`nin seferlerine ara verildi.

- Haydarpaşa-Ankara-Kars arasında işleyen Doğu Ekspresi, Ankara-Kars-Ankara arasında işletilecek. Ekspresin, Haydarpaşa-Ankara-- Haydarpaşa seferlerine ara verildi.

- Ankara-Haydarpaşa arasında işleyen Başkent Ekspresi`nin Haydarpaşa`dan hareket saati 10.30`dan 08.00`a alındı.

- Ankara-Haydarpaşa arasında işleyen Boğaziçi Treni`nin Haydarpaşa`dan hareket saati 13.00`dan 14.00`a alındı.

- Eskişehir-Haydarpaşa arasında işleyen Cumhuriyet Ekspresi`nin Haydarpaşa`dan hareket saati 13.30`dan 14.30`a alındı.

- Haydarpaşa-Adapazarı-Haydarpaşa arasında işletilen bölgesel ekspres trenlerinden Haydarpaşa`dan 08.15, 10.40, 12.40 ve 13.20; Adapazarı`ndan ise 09.20, 11.20, 12.40 ve 13.40 saatlerinde hareket eden bölgesel ekspres trenleri çalışmayacak.

28.12.2011
İstanbul Ajansı


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT