İstanbul'un Araçları Çevreci Oluyor

Toplu ulaşım araçlarında yeniliğe giden İETT`nin yeni üretilen çevreci otobüsleri artık Sarı renkte ve Beyaz damalı olacak.
13.04.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 13, 2012

Toplu ulaşım araçlarında yeniliğe giden İETT`nin yeni üretilen çevreci otobüsleri artık Sarı renkte ve Beyaz damalı olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT için yerli firmalar tarafından üretilen konforlu ve çevre dostu yeni otobüsleri basın mensupları ve meclis üyeleriyle birlikte gezdi. Gezide İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Ergün Turan ve İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı da yer aldı.

Saraçhane Belediye Sarayı’nın önüne park eden otobüsleri gazetecilere ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine tanıtan Topbaş, şoför koltuğuna geçerek ilk test sürüşünü kendisi yaptı.

İkaruslar Tamamen Seferden Kaldırılıyor

İstanbul`da otobüsleri yenileme sürecini başlattıklarını hatırlatan Kadir Topbaş, “Eksiklikleri tamamlama sürecini başlattık. Otobüsle işine, okuluna giden insanların şikâyeti özellikle otobüslerin çok yoğun olduğu ve eski otobüsler olduğuydu. Bunları dikkate alarak İkarus marka otobüsleri tamamen kaldırıyoruz. Elimizde 900 küsür bunlardan var. İkarusların 100 tanesini kardeş ülke Pakistan’ın Lahor Eyaleti’ne veriyoruz. Geri kalanların tamamını da Anadolu`da ihtiyacı olan yerlere gönderiyoruz” diye konuştu.

İstanbul’a 3 Bin Yeni Ve Çevre Dostu Otobüs

2014 yılına kadar 3 bin civarında otobüsü yenilemeyi hedeflediklerini belirten Başkan Kadir Topbaş, “İETT kendini yeniliyor. Halka sorduk ve yüzde 74`ü yeni otobüslerin bugün tanıtımını yaptığımız gibi sarı renkte ve beyaz damalı olmasına karar verdi. Zaten artık İstanbul`un bütün otobüsleri beyaz damalı. Yeni otobüslerimiz klimalı, konforlu, düşük tabanlı ve Euro 5 çevreci dostu motora sahip. Halk otobüsleri de aynı şekilde kendisini yenilemeye başladı. Bütün halk otobüsleri de aynı konfora sahip hale geliyor ve hepsinin rengi turkuaz ve beyaz damalı oluyorlar” şeklinde konuştu.

Kurdukları Otobüs AŞ’nin ise erguvan renkli çok beğenilen otobüsleri olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, “Şu anda İstanbul’da üç ayrı renk otobüs oluyor. Bu üç renkteki otobüslerin hepsi AB standartlarında konforlu araçlar. İstanbullulara en güzel şekilde seyahat etme imkânı sunuyoruz. Amacımız İstanbulluların toplu taşımada rahat etmesi” dedi.

13.04.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT