İstanbul`un Bu Caddelerinde Kaldırım Denetimi Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana yollardaki trafik aksaklıkları gidermek için 1513 ana arterde yaşanan trafik sıkışıklığı ve nedenleri tek tek belirledi.
16.12.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 16, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana yollardaki trafik aksaklıkları gidermek için 1513 ana arterde yaşanan trafik sıkışıklığı ve nedenleri tek tek belirledi.

İstanbul`un en büyük problemlerinden biri olan trafik sıkışıklığına çözüm için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) yerinde tespit çalışmaları yaptı. Büyükşehir Belediyesi kent genelinde sorumluluğunda bulunan ana yollar üzerinde trafik sorununu çözmek için bir rapor hazırladı.

UKOME önlem olarak kent genelinde 21 ilçede aralarında Bağcılar Mahmutbey, Fatih Millet ve Fevzipaşa caddeleri, Eyüp Eyüp Sultan Bulvarı, Bakırköy Florya Caddesi, Şişli Halaskargazi caddelerinin bulunduğu 33 cadde ve sokakta emniyet birimlerinin sürekli denetim yapması kararını aldı. Gerektiğinde belediye zabıta ekiplerinden de yardım alınacak. Trafik akışının yoğun olduğu bu güzergâhlarda otobüs duraklarına park eden araçlara, uygunsuz yolcu indirip-bindiren minibüs şoförlerine, kaldırımlara tanıtım amaçlı ürün koyarak yolu kapatan esnafa gerektiği hallerde ceza kesilecek.

Raporda, bu yollardan 273 tanesinin seyir güzergahları olması dolayısıyla toplu taşıma araçları tarafından yoğun şekilde kullanıldığı tespit edildi. Bu güzergahlar içerisinde yer alan 33 adedi üzerinde araç ve yaya trafiğinin yanı sıra yoğun ticari hareketliliğin yaşandığı gözlenen raporda trafik sıkışıklığının nedeni olarak şu maddeler sıralandı: "Bölünmüş yolların her iki tarafında da park edilemez levhaları olmasına rağmen yol kenarlarına park edildiği, otobüs cepleri, sola dönüş cepleri ve `U` dönüş ceplerinin araç parkı haline getirildiği, kaldırımlara araç park edildiği, yola paralel park yeri olarak ayrılan cepleri çift sıra şeklinde ya da 90 derecelik açıyla yol kenarına dik olarak park edildiği, minibüslerin uygunsuz yolcu indirip-bindirdiği, esnafların kaldırıma tanıtım amaçlı ürün koyduğu, esnafların araç yoluna reklam dubaları koyarak park yerinin kendi işyerine ait olduğuna dair yoldan yer ayırdığı ihlalleri tespit edilmiştir."

Belirlenen ihlallerin araç ve yaya trafiğinin sıkışmasına sebebiyet verdiği kaydedilen raporda, araç parklanmaları nedeniyle kaldırımlarda yayaların yürümekte zorlandığı vurgulandı. Rapor doğrultusunda belirlenen güzergahlardan ilk etapta 33 cadde ve sokakta kaldırım ve yol üzeri araçların park etmesi yasaklanarak trafik akışının sürekliliğinin sağlanması için denetimlerin yapılmasına karar verildi.

Sürekli Denetim Yapilacak İlçeler

Eyüp: Eski Edirne Asfaltı-Eyüp Sultan Bulvarı
Gaziosmanpaşa: Eski Edirne Asfaltı-Küçükköy Yolu
Sultangazi: Eski Edirne Asfaltı
Fatih: Millet Caddesi-Cemil Birsel Caddesi-Fevzipaşa Caddesi
Bakırköy: Florya Caddesi
Bayrampaşa: Eski Edirne Asfaltı
Kağıthane: Talatpaşa Caddesi
Şişli: Halaskargazi Caddesi
Sarıyer: Şehit Mithat Yılmaz Caddesi
Kadıköy: Söğütlüçeşme-Fahrettin Kerim Gökay ve Şemsettin Günaltay Caddeleri
Üsküdar: Selman-i Pak-Hakimiyet-i Milliye caddeleri
Sancaktepe: Osmangazi Caddesi
Ümraniye: Alemdağ-Mithatpaşa ve Sütçü İmam caddeleri
Maltepe: Atatürk ve Bağdat Caddesi
Sultanbeyli: Fatih Bulvarı
Kartal: Bağdat Caddesi
Güngören: Bağcılar Caddesi
Bağcılar: Mahmutbey Yolu
Beyloğlu: Bülent Demir ve Tersane Caddesi
Bahçelievler: Adnan Kanveci Bulvarı ve İzzettin Çalışlar Caddesi

16.12.2011 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT