İSTANBUL`UN KÖYLERİNDE SUYA BÜYÜK İNDİRİM!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, köylerdeki işyerlerinde kullanılan suyu 6.42 liradan 1.95 liraya, konutlarda kullanılan suyu ise 2.88 liradan 76 kuruşa indirdi.
18.05.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 18, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, köylerdeki işyerlerinde kullanılan suyu 6.42 liradan 1.95 liraya, konutlarda kullanılan suyu ise 2.88 liradan 76 kuruşa indirdi. Önergeyi meclise sunan AK Parti Grup Başkan Vekili M. Ergün Turan, “Fiilen köy hayatı yaşanan bu yerleşim yerlerinde su tarım ve hayvancılıkta da kullanılıyor. Bu nedenle oluşan mağduriyet giderildiği için meclisimize teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili M. Ergün Turan ve arkadaşları tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne verilen önerge meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi. Meclis Kararı doğrultusunda; köy yerleşik alanlarında kurulu işyerlerinden köy hayatının idamesi için gerekli olan bakkal, kahvehane, marangoz, terzi, lokanta, kasap, berber, manav, fırın vb. ölçekteki işyerleri için oluşturulacak tarife ile 6.42 TL olan su, köy işyerlerine 1.95 liradan verilecek.

Bu tarifeden yararlanmak isteyen işyeri sahiplerinin bağlı bulundukları muhtarlıktan durumlarını belgelemeleri yeterli olacak. Ayrıca; daha önce orman köyü iken beldeye daha sonra da 5216 sayılı kanunla mahalleye dönüşen Çatalca; Binkılıç Atatürk, Binkılıç Fatih, Çiftlikköy ve Karacaköy, Arnavutköy; Durusu ve Terkos mahalleleri ile Silivri Büyükçavuşlu Mahallesi sakinlerinin de hem köy konut hem de köy işyeri tarifesinden yararlanmaları karara bağlandı. Böylelikle bu mahallelerde yaşayanlar konutlarda suyu 2.88 lira yerine ‘köy tarifesi’ olan 76 kuruştan, işyerleri ise 6.42 lira yerine 1.95 liradan kullanacak.

Alınan karar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine teşekkür eden AK Parti grup Başkan Vekili M. Ergün Turan, AK Parti olarak köyleri önemsediklerini ve desteklediklerini belirterek, “Daha önce ‘orman köyü’ statüsünde iken belde olup, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile mahalleye dönüşen yerlerin su fiyatı konusunda sıkıntısı vardı.

Fiilen köy hayatı yaşanan bu yerleşim yerlerinde su tarım ve hayvancılıkta da kullanılıyor. Bu nedenle oluşan mağduriyet giderildiği için meclisimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

18.05.2011 İBB

İSTANBUL`UN KÖYLERİNDE SUYA BÜYÜK İNDİRİM!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT