İSTANBUL’A HAYAT VERECEK 25 DEV PROJE!

İstanbul tarihi bir dönüşüm yaşamaya hazırlanıyor. Ulaşım ve çarpık yapılaşmadan dolayı yaşanmaz hale gelen İstanbul’u hayata döndürecek 25 proje planı hazırlandı.
25.03.2011 Haber10.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 25, 2012

İstanbul tarihi bir dönüşüm yaşamaya hazırlanıyor. Ulaşım ve çarpık yapılaşmadan dolayı yaşanmaz hale gelen İstanbul’u hayata döndürecek 25 proje planı hazırlandı.

Boğazdan teleferik geçecek, havadan tramvay gidecek.

Dünyanın en gözde başkentlerinden biri olan İstanbul, yeni yatırımlarla birlikte hak ettiği itibarı yavaş yavaş almaya başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yayınladığı projeler hayata geçirildiğinde, İstanbullular yaşanabilir meydanlara ve yapılara kavuşacak iken, ulaşımda ise yaşanan eziyet bir nebzede olsa sona erecek.

İstanbullular’ın en fazla dert yakındıkları konuların başında ulaşım sorunu geliyor. Ancak bu sorunu çözmek için bir çok farklı yol denense de 16 milyon nüfuslu, trafiğe her gün 479 aracın çıktığı ve toplamada 3 milyona yakın aracın gün içerisinde seyir halinde olduğu dev metropolde bu sorunu çözmek için sadece yatırımlar yetmiyor, vatandaşında yapılan yatırımları tercih etmesi gerekiyor.

İstanbul’un en büyük sorunlarından bir diğeri ise çarpık yapılaşma ile çürük yapılar. Deprem riski bulunan İstanbul’da dayanıksız ve sağlıksız konutların bir an önce elden geçirilerek, depreme dayanıklı hale getirilmesi ve İstanbul’a yakışan bir görüntüye kavuşturulması gerekiyor.

İşte dev metropolün belinde kambur gibi duran bu iki ana sorunun çözümü için İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçti ve İstanbul’un dünya metropolleri arasında yıldızını parlatacak bir dizi projenin bilgilerini yayınladı. Yayınlanan projeler arasında, mega kentin önemli noktalarının yayalaştırımasından metro projelerine, kentsel dönüşüm projelerinden stratejik dönüşüm projelerine, Boğaz’a teleferikten toplu taşıma için tercihli yola kadar bir birinden farklı projeler yer alıyor.

25.03.2011 Haber10.com

İSTANBUL’A HAYAT VERECEK 25 DEV PROJE!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT