İstanbul’a Özel Televizyon

Dünyanın internetten yayın yapan, ilk şehir televizyonu İstanbul’da hayata geçiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, üzerinde bir yıldır çalışarak, ’İstweb’ adıyla kurduğu şehir televizyonu, 27 Ekim’de yayın hayatına başlıyor.
21.10.2011 Aksam.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ekim 21, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza attı. İnternetten yayın yapacak kente özel İstweb 27 Ekim’de yayında.

Dünyanın internetten yayın yapan, ilk şehir televizyonu İstanbul’da hayata geçiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, üzerinde bir yıldır çalışarak, ’İstweb’ adıyla kurduğu şehir televizyonu, 27 Ekim’de yayın hayatına başlıyor. Test yayındaki şehir televizyonu, spikerlerle, özel programlarla İstanbul’da olup biten her şey İstanbullulara ulaştıracak.

TV ilk olarak Webte daha sonra etap etap mobilde, toplu taşıma araçlarında, park ve bahçelere kurulacak şehir ekranlarında olmak üzere toplamda 5 bin 500 ekranda yayın yapacak. Bu ekranların bin 700’ü adedi metroda yer alacak. İleriki aşamalarda oteller, alışveriş merkezleri, otobüs duraklarına da şehir ekranları yerleştirilecek. Otellerdeki ekranların İngilizce yayın yapacağı öğrenildi.

İlçelere Göre Yayın

İkinci etapta, ilçelere göre ikinci bir bölgesel yayın da yapacak. İlçelere göre farklı programlar da olacak. Bölgesel yayınlar, belediye çalışanlarınca oluşturulan yazılımlar sayesinde gerçekleşecek. Şehir televizyonu için, bir yıldır üzerinde çalışıldı. Şehzadebaşı’ndaki binasında 40 kişiyle İstanbullulara bilgi verecek şehir televizyonu, 7 gün 24 saat yayın yapacak.

Milyonlara Rehberlik Edecek

Başkan Kadir Topbaş televizyona ilişkin şu bilgileri verdi: Kentlerde yaşam hızlanıyor. Geleceğin teknolojileri geleceğin kentlerini inşa ediyor. Mobil yaşam teknolojileri, bireysel ve kamusal yaşamın ayrılmaz bir parçası oluyor. Klasik televizyon yayınının veremediği bu hizmeti biz İBB olarak internet teknolojisinin en son yeniliklerini kullanarak ve kendi yazılımlarımızla gerçekleştiriyoruz. Şehir televizyonunun ilk etabını web’de başlatıyoruz.

Beş etap halinde deveye girecek olan kentin bilgi sistemi, bireylere, topluluklara ve tüm kentlilere özel ve ayrıcalıklı bir yayınla ulaşacak. Sokağa çıkan, hareket eden ve yer değiştiren milyonlara rehberlik edecek. Bu nitelikleri ile dünyada ilk ve örnek bir uygulama olacak.’ Başkan Kadir Topbaş da televizyonda, zaman zaman program yapacak.

21.10.2011 Aksam.com.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT