İSTANBUL’DA ANA ARTERLERDE ASFALTLANMAMIŞ YOL KALMAYACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri sorumluluk alanındaki yolları trafiği aksatmamak için “taşımalı sistemle” gece asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.
23.07.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 23, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri sorumluluk alanındaki yolları trafiği aksatmamak için “taşımalı sistemle” gece asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.

Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri 2011 yılı asfalt sezonunda Kocaeli il sınırından Tekirdağ il sınırına kadar 39 ilçeyi kapsayacak şekilde ana ulaşım yolları 15 Ekim’e kadar asfaltlanacak. Bu yıl için ana ulaşım yollarında 1,5 milyon ton asfalt kullanılarak 23 finişer ile asfalt kaplama makinesi, 30 ekiple yama ve 50 adet robotla çukur onarım çalışmaları yapılıyor.

2011 yılı içerisinde öncelikle kış şartları sonucu, zorunlu altyapı çalışmaları ve diğer etkenlerle bozulan yollar İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSFALT’ın ortak çalışmalarıyla elden geçiriliyor.

24 saat yaşayan şehir olan İstanbul’da altyapı yatırımlarının yapılmasındaki büyük güçlük, nereye bir şantiye, bir çalışma alanı kursanız yaşamı etkileyen olumsuzluklar meydana getiriyor. Vatandaşların trafik yoğunluğundan en az etkilenmesi için çalışmalar 23.30 da başlayıp sabah saat 05.30’a kadar devam ediyor. Asfaltlama çalışmaları bittikten sonra araç ve iş makineleri trafiğe kapalı alanlara çekilerek trafik sıkışıklığına neden olmalarının önüne geçiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından; 2004-2011 yılları arasında; Ana yollar, E-5, Köy yolları dahil 4.686 Km’lik yol asfaltlandı. Bu çalışmalar ile Danimarka ve Hollanda’nın yüzölçümünden daha fazla yol asfaltladı.

Diğer bir deyişle 49.203 km2’lik bir alan alt yapısıyla birlikte yenilendi. Bu alan yaklaşık 4.555 adet futbol sahasına eşit. (1 Futbol sahasının ortalama büyüklüğü 10.8002 49.203.000 km2/10.800) DANİMARKA (43.094 km2) HOLLANDA= (41.526 km2) büyüklüğünde bir alanda asfaltlama çalışması yapıldı.

Asfaltlama Çalışması Yapılan ve Devam Eden Bazı Bölgeler:

Bağcılar
O-3 yolu, Mahmutbey cad. Mevlana cad,
Osmangazi Cad. (Dağyolu Cad)
Güngören Cad.
Halkalı Cad.
03 kuzey yan yol (kanal d),
İkitelli bağlantı yolu

Bayrampaşa
E-80 bağlantı yolu
Cevatpaşa
Maltepe cad.
0-3 yolu(Mahmutbey vatan arası)
0-3 kadife köprü bağlantı yolu
Abdi ipekçi cad.

Esenler
Kazım Karabekir cad.
M. Akif İnan cad.

Avcılar
Yıldırım Beyazıt cad.
Tem (O-3) kuzey yan yol
D-100 kuzey yan yol
D-100 (e-5) karayolu

Fatih
Kennedy cad.(Yenikapı-Sarayburnu arası ile Yenikapı-Yedikule arası)

Beşiktaş
Büyükdere cad.

Şişli
Halaskargazi cad.
Eski büyükdere
E-5 , Barbaros Bulvarı. kavşağı. ile Okmeydanı kav.arası Metrobüs yolu

Kadıköy
Bağdat cad.
D-100 kara yolu (e-5 )
Acıbadem cad.

Üsküdar
Kısıklı cad.
Harem sahil yolu ile,

Küçükçekmece, Büyükçekmece, Kartal, Pendik,Tuzla, Suntangazi, Başakşehir, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye, Ataşehir, Silivri, Çatalca, Şile, Eyüp, Maltepe, Beykoz, Arnavutköy, Gaziosmanpaşa, Sarıyer, Kağıthane, Beyoğlu, Beylikdüzü İlçelerinde de kilometrelerce ana arter ve bağlantı yollarında asfaltlama çalışmaları devam ediyor.

23.07.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT