İstanbul’da Kent Ormanı Müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbullulara ‘kent ormanları’ müjdesi verdi. İstanbul’un her iki yakasına kent ormanları oluşturacaklarını belirtti.
14.10.2011 yurthaber.mynet.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ekim 14, 2011

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbullulara ‘kent ormanları’ müjdesi verdi. İstanbul’un her iki yakasına kent ormanları oluşturacaklarını belirten Eroğlu, “Ormanların içinde yürüyüş alanları, kafeteryalar, dinlenme alanları, hatta belli alanlarda yaban hayatı da olacak.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından oluşturulacak hatıra ormanına ilişkin protokolün imza törenine katıldı. Törenden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Eroğlu, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarında olmak üzere iki kent ormanı oluşturacaklarını belirtti.

Oluşturulacak ormanın dünyanın sayılı ormanlarından olacağını kaydeden Eroğlu, “Bunun için de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yer seçimini de yapıldı. Bu ormanlar gerçekten dünyaya örnek olacak. Ormanların içinde yürüyüş alanları, kafeteryalar, dinlenme alanları, hatta belli alanlarda yaban hayatı da olacak. Kısacası akla gelebilecek her şey var. Bu konuda projeyi hazırladık. Başbakanımıza son bir sunum yapacağız. Başbakan’ın annesi rahmetli olunca projeyi kendisine sunamadık ama yakında inşallah projeyi Başbakanımıza arz edeceğiz. Başbakan’ın onayını aldıktan sonra hemen faaliyete başlayacağız.” diye konuştu.

'Hes’ler Ülke İçin Olmazsa Olmaz'

Hidroelektrik Santralleri (HES) ile ilgili basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Bakan Eroğlu HES’leri ülke için olmazsa olmaz olduğunu belirtti. HES’lerin çok önemli tabii ve yenilenebilir enerji kaynakları olduğunu aktaran Bakan Eroğlu, “Sulardan istifade etmemiz lazım. HES’ler sularını yutmuyor, suyu israf etmiyor. HES’ler suyu alıp sadece gücünden istifade ediyor. Aynı zamanda HES’lerin enerji ürettiği gibi taşkınları ve sel baskınlarını da önleme gibi çok önemli bir görevi var. Fakat vatandaşlarımız bunu yanlış anlıyor. Sanki dereler kuruyacakmış gibi yanlış bir kanaat oluşturulmaya çalışılıyor.” ifadesini kullandı.

14.10.2011 yurthaber.mynet.com

İstanbul’da Kent Ormanı Müjdesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT