İstanbullu Otelciler, Olimpiyatlara Talip!

Avrupa Spor Başkenti`ne ev sahipliği yapan İstanbul`daki otelciler, Olimpiyatlara da talip olduklarını açıkladı.
29.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 29, 2012

Avrupa Spor Başkenti`ne ev sahipliği yapan İstanbul`daki otelciler, Olimpiyatlara da talip olduklarını açıkladı.

İstanbul’un 2012 yılı Avrupa Spor Başkentliği konusunu değerlendiren Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, “İstanbul’un, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmasının ardından, bu yıl Avrupa’nın Spor Başkenti olmasını çok anlamlı buluyoruz. İstanbul, sahip olduğu potansiyeli ile zaten birçok alanda Avrupa’nın başkenti olabilir. Nitekim büyük şehirlerde, sürekli büyük etkinlikler olmalıdır. Yoksa büyük şehirlerin dolma ihtimali tamamen tatil için gelen turistler ile sağlanamaz" dedi.

İstanbul’un en dolu zamanlarının kongre zamanları, spor etkinlikleri finalleri, festivaller ve şenliklerin olduğu zamanlar olduğunu söyleyen Bayındır, "Diğer etkinliklerin yanı sıra özellikle spor organizasyonları, dünya kamuoyu ve medyanın yoğun dikkatini çekmektedir. Bunlar, gerek tanıtım açısından, gerekse İstanbul’un daha fazla misafir ağırlaması bakımından çok önemli etkinliklerdir. Formula-1’i kaybetmemize rağmen Spor Başkenti olduk; belki bu pistimizi de başka alternatiflerle değerlendirmemizi gündeme getirecektir. Özetle, bütün bunların gerek tanıtıma, gerekse İstanbul’a gelen turist sayısına büyük katma değeri olacaktır. Bu gibi kültürel ve sporsal etkinlikleri çoğaltmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

2023 hedeflerini de açıklayan Bayındır, "2023 yılı hedefimizde, 50 milyar dolar döviz girdisini yakalayabilmemiz için kişi başı gelirlerimizi arttırmamız lazımdır. Kişi başı geliri, bin dolara çıkarmak için de uluslararası kongrelere, sanatsal, kültürel ve spor etkinliklerine daha fazla ev sahipliği yapmalıyız. Avrupa Spor Başkentliğinin ardından, olimpiyatlara ev sahipliği yapmaya adayız”ifadelerini kullandı.

29.03.2012 istanbulajansi.com

İstanbullu Otelciler, Olimpiyatlara Talip!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT