İstanbullular İstanbul Sahillerinde

İstanbul’da hayata geçirilen çevre yatırımları, sahilleri yeniden İstanbullularla buluşturdu.
11.07.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 11, 2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin yaptığı çevre yatırımları sayesinde kontrolsüz olarak denize dökülen atık suların önüne geçildi. Binlerce km atık su şebekesi, kolektörü ve tünel inşa edildi. Atık suların arıtma tesislerinde arıtılması neticesinde İstanbul sahilleri artık piknik, balık tutma ve yüzme amaçlı kullanılıyor.

Dönüşümün en bariz yaşandığı Haliç`te uluslararası faaliyet gösteren kongre merkezleri, üniversiteler, müzeler hizmet vermeye başladı. Sahil bölgeleri, sosyal tesislerle donatıldı.

Özellikle yaz mevsiminde İstanbul sahilleri uluslararası nitelikte yelken ve kürek yarışları gibi su sporlarının yapıldığı, konserlerin organize edildiği, sıcak günlerde serinlemek için denize girdiği mekânlara dönüştü.

Test çalışmalarına başlayan Ambarlı İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi ile birlikte yüzde 97`ye çıkan atık su arıtma oranı sayesinde İstanbul sahilleri artık atık sularla kirlenmiyor. Bunun neticesinde bugün yüzbinlerce İstanbullu yüzme ve piknik gibi aktiviteler için şehir dışına ya da uç ilçelere gitmek yerine merkezdeki sahilleri tercih ediyor.

11.07.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT