Kadıköy Meydanı Yayalaştırılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çehre kazandırdığı yeni meydanlarla, kente modern bir çehre kazandırıyor.
10.11.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 10, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çehre kazandırdığı yeni meydanlarla, kente modern bir çehre kazandırıyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan çalışmaların tamamlanması sonrası yayalaştırılan Çağlayan Meydanı’nın ardından Kadıköy Meydanı da yayalaştırılıyor.

İstanbul, 60.000 m² Yayalaştirilmiş Bir Alana Daha Kavuşuyor

İstanbul Kadıköy Meydanı, Kadıköy-Kartal Metrosu’nun işletmeye açılmasıyla birlikte yayalaştırılıyor. Rıhtım Caddesi, Haldun Taner Tiyatrosu’ndan itibaren araç trafiğine kapatılacak ve Kadıköy İstasyonu’nun bulunduğu bölge yayaların kullanımında olacak.

Otobüs ve dolmuş durakları olarak kullanılan alanların da yayalaştırma bölgesine katılması ile İstanbul 60.000 m2 büyüklüğünde yaylaştırılmış bir meydana kavuşacak.

Meydanın yayalaştırılmasından sonra Kadıköy Metro İstasyonu’nu kullanan yolcular araç trafiğine maruz kalmadan deniz iskelelerine, dolmuş ve taksi duraklarına ve 760 araç kapasiteli İSPARK otoparkına rahatça erişebilecek.

Yayalaştırma projesine başlanmadan önce Albay Faik Sözdener Caddesi iki şerit gidiş, iki şerit geliş çalışacak şekilde yeniden düzenlenecek. Meydanın batı tarafında dolmuş ve taksiler için duraklar yapılacak, ayrıca Albay Faik Sözdener Caddesi üzerinde ve Haldun Taner Tiyatrosu’nun önünde indi bindi cepleri yapılacak.

10.11.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT